Jakie są najważniejsze funkcje systemów monitoringu pojazdów?

0
Jakie są najważniejsze funkcje systemów monitoringu pojazdów

Zaawansowane narzędzia informatyczne pomagają w lepszej organizacji pracy przedsiębiorstw działających w wielu różnych branżach. Monitoring pojazdów to przykład narzędzia zaprojektowanego z myślą o firmach działających w szeroko pojętej branży transportowej i logistycznej, gdzie zachodzi konieczność zarządzania flotami liczącymi niekiedy kilkaset, a nawet kilka tysięcy sztuk pojazdów.

Lokalizacja pojazdów

Podstawową funkcją systemów monitorujących pojazdy jest opcja ich lokalizacji w czasie rzeczywistym na elektronicznej mapie, którą można uruchomić na dowolnego rodzaju urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową. Do działania systemu potrzebne są niewielkie moduły GPS, które montuje się w każdym firmowym aucie, jakie ma zostać objęte monitoringiem. Dzięki temu właściciel firmy lub osoba odpowiedzialna za zarządzenie pracą kierowców ma bezpośredni wgląd w to, gdzie znajduje się konkretny pojazd. Co więcej, nowoczesny monitoring pojazdów zapewnia również możliwość wyznaczania stref, w których dany pojazd może się poruszać. Gdy wyjedzie poza wyznaczony obszar, operator systemu otrzyma specjalny alert.

Optymalizacja tras i czasu pracy kierowców

System monitoringu samochodów służbowych pozwala nie tylko je śledzić, ale także zapisywać trasy ich przejazdów. Dzięki temu osoba odpowiedzialna za organizowanie pracy w firmie transportowej może lepiej nią zarządzać, wskazywać kierowcom krótsze trasy przejazdu, szybciej organizować nowe ładunki czy zmniejszyć ryzyko nadużyć ze strony nieuczciwych, podkradających paliwo kierowców. Jednym słowem nowoczesny monitoring pojazdów wpływa na ograniczenie kosztów i poprawę efektywności działania firmy bazującej na pracy kierowców lub mobilnych pracowników, którzy otrzymali do dyspozycji samochód służbowy.

Identyfikacja kierowców

Implementacja nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwala również zminimalizować ryzyko użytkowania określonych grup pojazdów przez nieuprawnionych do tego pracowników firmy. Wyposażony w tego typu funkcję system monitorujący pojazdy sprawdza się zwłaszcza w dużych firmach transportowych, gdzie kierowcy często zmieniają służbowe pojazdy. Dzięki systemowi identyfikacyjnych kart bezdotykowych czy zaimplementowanego w system sposobu identyfikacji pracowników przez kartę kierowcy umieszczaną w tachografie, właściciel firmy zawsze wie, gdzie znajduje się dany pracownik i jakim pojazdem się porusza.

Nowoczesny monitoring pojazdów to niezwykle użyteczne narzędzie, które wpływa na poprawę bezpieczeństwa kierowców, lepszą organizację pracy, zmniejszenie ryzyka nadużyć i lepsze wykorzystanie sprzętu, jakim dysponuje firma.

Wyprzedaże rocznika 2019 – czy warto?

0
Wyprzedaże rocznika 2019

Nowy samochód z 2019 roku w bardzo korzystnej cenie? Teraz to możliwe! Autoryzowany dealer Skoda zorganizował wyprzedaż samochodów ze schodzącego rocznika 2019. Niektóre pojazdy są dostępne w cenie niższej o nawet kilkanaście tysięcy złotych, co jest już zdecydowanie dużą oszczędnością. Wystarczy wybrać salon samochodowy Skoda i wybrać model najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. Czy warto to zrobić?

Zmiana samochodu zazwyczaj (poza sytuacjami wyjątkowymi) jest czymś bardzo przyjemnym, ponieważ zazwyczaj zmieniamy swój pojazd na lepszy i nowszy. Najwięcej czasu zajmuje jednak sam wybór. Mamy do wyboru setki różnych marek, z których każda oferuje pojazdy bardzo wysokiej jakości. Do podjęcia decyzji szybciej i łatwiej może nas zachęcić okazja, która jest wynikiem corocznej wyprzedaży schodzącego rocznika w salonach Skody.

Co przyciąga kierowców do Skody?

No dobrze, Skoda oferuje klientom bardzo atrakcyjną ofertę, jednak czy warto z niej skorzystać? Cóż, przede wszystkim Skoda jako marka zrobiła znaczący progres pod względem jakości, wyposażenia oraz obsługi klientów. Skody są bardzo często spotykane w firmach, które mają duże floty samochodów. Doskonale sprawdzą się jednak również jako opcje dla indywidualnych klientów w każdym wieku. Marka zaczyna skupiać się także na klientach zainteresowanych samochodami klasy premium (np. poprzez model Superb). Hasło reklamowe Skody brzmi: simply clever i tak właśnie jest. Samochody posiadają liczne opcje mające na celu poprawienie przyjemności z jazdy oraz stworzenie jak najlepszych warunków dla kierowców i pasażerów, np. poprzez bardzo rozbudowany system kontroli foteli. W Skodach znajdziemy także dużo miejsca na nogi, liczne schowki, ogromne bagażniki (oczywiście w przypadku niektórych modeli), dynamiczne silniki i kompleksowe wyposażenie. Na przestrzeni ostatnich lat Skody stały się samochodami najwyższej klasy i niczym nie ustępują nieco bardziej znanym konkurentom z Niemiec lub innych krajów. Kiedy dołączymy do tego czynnik cenowy, okazuje się, że ciężko wyobrazić sobie lepszą opcję niż właśnie zakup nowej Skody z 2019 roku.

Noworoczna wyprzedaż

Noworoczna wyprzedaż to coroczna akcja promocyjna organizowana przez autoryzowanego dealera Skody na samochody z ostatniego rocznika. Możemy spodziewać się nawet tak wysokich obniżek jak 12 000 złotych w przypadku Skody Kodiaq w klasie SUV. Bardzo korzystne ceny czekają również na klientów zainteresowanych „flagową” Skodą Fabią, Skodą Octavią oraz modelem Karoq. W ramach promocji możemy także wykupić pakiet obowiązkowych badań technicznych po bardzo promocyjnej cenie, która wynosi jedynie 299 złotych. To właśnie bardzo konkurencyjne ceny są głównym powodem, dla którego warto zainteresować się najświeższą ofertą Skody – najwyższa jakość w atrakcyjnych cenach to niewątpliwie rzadkość i duży ewenement na tak konkurencyjnym rynku, jak motoryzacja.

Monitoring floty pojazdów dla firm

0
Monitoring floty pojazdów dla firm

Prowadzisz firmę? W takim razie musisz dbać nie tylko o budżet, ale również o bezpieczeństwo pracowników i odpowiednie narzędzia pracy, dzięki którym będą oni w stanie realizować postawione przed nimi zadania. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę ciężka praca, która wymaga doświadczenia i cierpliwości, lecz najlepsi specjaliści, którzy przykładają się do swoich zadań, zostaną wynagrodzeni w postaci doskonale prosperującej i zarabiającej firmy.

Pamiętaj, że nie jesteś pozostawiony sam sobie, ponieważ możesz wykorzystywać do wsparcia sprawdzone narzędzia i akcesoria. Jednym z nich jest przykładowo monitoring floty pojazdów. W jaki sposób może to pomóc i jak pozwoli to zaoszczędzić nam środki w budżecie swojej działalności? Szukamy odpowiedzi dla klientów i osób, które mają wiele pytań. Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia materiału, który przygotowaliśmy w oparciu o własne doświadczenia.

Budżet i inwestycje

Nie chcesz przepłacać za wyposażenie, lecz zależy Ci na tym, by zaoszczędzić jak najwięcej środków? To chyba oczywiste. Taki jest cel każdego przedsiębiorcy. Nie jest to jednak proste, gdy wciąż musimy gdzieś wydawać pieniądze. Niektóre wydatki są oczywiście bolesne, lecz wiele z nich możemy potraktować jako inwestycję. Jednym z nich niech będzie wcześniej wspomniany monitoring floty pojazdów. Dlaczego? Ponieważ zakup zestawu i systemu za kilka tysięcy złotych dla kilku samochodów, jest w stanie wygenerować dla Ciebie dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie! Brzmi interesująco? W takim razie skontaktuj się z realizatorami już dziś.

Poziom skomplikowania i minimalizacja pracy

Na ile wyceniasz godzinę swojej pracy? Najczęstszą odpowiedzią jest oczywiście przedział między 50 i 100 złotych. Warto więc poważnie zastanowić się nad tym, ile czasu marnujemy na rzeczy, które mogą zostać zautomatyzowane. Monitoring floty pojazdów firmowych pozwala zebrać wszystkie niezbędne informacje z ostatniego okresu rozliczeniowego w jednym pliku i wygenerować niezwykle czytelny raport. Nie potrzebujesz do tego faktur, analityków i specjalistów odpowiedzialnych za dokładną weryfikację danych oraz wyliczenia. Masz prosty dokument, który porównujesz z poprzednimi miesiącami i na tej podstawie wysuwasz wnioski. Oczywiście w razie jakichkolwiek niezgodności możesz od razu reagować, lecz czasem jednak warto konsultować swoje domysły i obawy z innymi. Nie będziesz potrzebować jednak do tego całego zespołu, a maksymalnie jednej osoby. Pozostałych możesz oddelegować do poważniejszych zadań.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.satisgps.com/

Motoryzacja i opaski zaciskowe metalowe

0
Opaski zaciskowe metalowe

Fanów motoryzacji nie brakuje na całym świecie. Podzielić możemy ich jednak na wiele kategorii, z czego nie każdy interesuje się mechaniką. Oczywiście mechanika to pojęcie ogólne, ponieważ dotyczyć ona może urządzeń specjalistycznych, maszyn produkcyjnych, rolniczych lub budowlanych, motocykli, a nawet samolotów i łodzi. Można zatem zauważyć, że spektrum zainteresowań jest naprawdę duże. Nie sposób jednak być fachowcem od wszystkiego, więc jeśli znasz się na konstrukcjach samochodów, niekoniecznie będziesz potrafić naprawić łódź, a tym bardziej samolot. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ wszystkie te kategorie mają jeden wspólny element. Są nim opaski zaciskowe, które posiadają ogromną ilość zastosowań.

Skupimy się jednak na motoryzacji. Dlaczego? Ponieważ opaski zaciskowe są tam spotykane w większości modułów i układów. Jeżeli zatem jesteś fanem tematyki mechaniki pojazdowej (zarówno jednośladów, jak i klasycznych samochodów), musisz sprawdzić ten krótki i pozornie prosty materiał. Gwarantujemy, że znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji, które mogą okazać się niezbędne w trakcie majsterkowania lub konstruowania.

Opaski zaciskowe w samochodach – gdzie możesz je spotkać?

Najlepsze odpowiedzi są najkrótsze. Możemy zatem odpowiedzieć, że wszędzie i przejść do dalszej części, lecz oczywiście tego nie zrobimy, gdyż naszych czytelników to bez wątpienia nie satysfakcjonuje. Opaski zaciskowe metalowe są zatem spotykane w każdym układzie chłodniczym, hamulcowym, czy chociażby paliwowym. Do tego dochodzi system wentylacji, wspomagania kierownicy i klimatyzacji. Dlaczego? Gdyż zazwyczaj są to podzespoły, które wymieniają między sobą płynne lub gazowe media. Potrzebują one natomiast elastycznych przewodów transportowych, których w inny sposób nie da się połączyć z metalowymi częściami.

Jak wymieniać opaski zaciskowe?

To naprawdę nic skomplikowanego. Jeżeli widzisz, że zamontowane opaski zaciskowe metalowe wymagają wymiany, koniecznie musisz dokonać wymiany na nowe. W innym wypadku mogą one ulec zniszczeniu, gdy najmniej się będziesz tego spodziewać. W przypadku motocykli lub samochodów może być to naprawdę niebezpieczne, ponieważ jeśli taka awaria będzie dotyczyć układu hamulcowego podczas jazdy, możesz stracić kontrolę nad pojazdem w trakcie redukcji prędkości.

Jak do tego podejść? Najpierw zainwestuj w odpowiedni model opaski i spuść płyn lub gaz z układu. Gdy masz pewność, że jest on pusty, możesz odkręcić starą opaskę. Zazwyczaj system rur jest już tak dopasowany, że wystarczy na jej miejscu umieścić nową i zacisnąć. To wszystko.

Wycieraczki Bosch – czy warto?

0
Wycieraczki Bosch

Nie każdy chętnie inwestuje w wysokiej klasy markowe wyposażenie. Wysokie ceny w stosunku do zamienników bywają odstraszające – zwłaszcza jeśli nie znamy faktycznej różnicy lub wydaje nam się, że jest ona nieistotna. Doskonałym przykładem są między innymi wycieraczki samochodowe, które mają ogromne znaczenie dla komfortu podróżowania lub nawet bezpieczeństwa. Czy warto kupować zatem produkty typu wycieraczki Bosch?

Zapraszamy serdecznie po szereg informacji, które przygotowaliśmy w oparciu o własne doświadczenia. Wycieraczki samochodowe to niezbędny element w trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych, dlatego warto mieć pewność, że będą one pracować efektywnie, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować. Wycieraczki Bosch uznawane są za jedne z najlepszych. Gdzie zatem je kupić?

Dlaczego wycieraczki są tak istotne?

Wyobraź sobie sytuację, w której jedziesz wiele godzin samochodem i nagle zaczyna padać deszcz. Do celu zostało zaledwie 150 kilometrów, lecz w takich warunkach musisz liczyć się z tym, że trasa zajmie około 2 godziny. To dla większości kierowców zbyt mało, by zatrzymywać się gdzieś na noc, a przeczekanie warunków pogodowych może zająć nawet kilka godzin. Wycieraczki źle zbierające wodę, będą ograniczać również widoczność. Dodając do tego zmęczenie i ruch na drogach, tworzysz naprawdę duże niebezpieczeństwo dla siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Lepiej zatem zadbać o to, by wycieraczki Bosch zadbały o to, jak dobrze widzisz inne pojazdy i przeszkody.

Gdzie kupić wycieraczki Bosch w atrakcyjnej cenie?

Zazwyczaj dostępne są cztery opcje. Sklepy internetowe, lokalne sklepy z akcesoriami i częściami samochodowymi, markety i stacje benzynowe. Wycieraczki Bosch znajdziemy bez wyjątku we wszystkich tych miejscach, ponieważ jest to renomowany producentów gadżetów i akcesoriów motoryzacyjnych, który cieszy się uznaniem użytkowników na całym świecie. Najniższe ceny możemy otrzymać w sklepach internetowych. Warto jednak sprawdzić ceny z kosztami przesyłki, które mogą spowodować, że zakup nie będzie aż tak atrakcyjny. Dlatego warto szukać sklepów z punktami odbioru lub robić zamówienia paczek z wieloma produktami.

Skoro masz już wszystkie niezbędne informacje, pozostaje kwestia zakupu. Korzystając z oferty sklepów internetowych, warto znaleźć jednego dostawcę i trzymać się go jak najdłużej. Dlaczego? Ponieważ możemy zazwyczaj liczyć po pewnym czasie na pakiety lojalnościowe, rabaty i dodatkowe gadżety, które wynikać będą z naszej historii zakupowej. Skoro jest taka możliwość, to bez wątpienia warto z niej skorzystać.

Jak zlikwidować szkodę po wypadku?

0
Jak zlikwidować szkodę po wypadku

Wypadek może zdarzyć się nawet najlepsze kierowych. Często wynika on z winy innego kierowcy, może też się zdarzyć, że na drodze wynikną nieoczekiwane okoliczności, które skończą się szkodą auta. Aby zlikwidować szkodę, trzeba podjąć odpowiednie kroki.

  • Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela –można zrobić to telefonicznie lub online, przez stronę Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Warto to zrobić zaraz po wypadku, dzięki temu sprawa zostanie szybciej rozpatrzona. Zgłaszając szkodę, należy podać dane uczestników zdarzenia (imię i nazwisko, pesel), numer polisy sprawcy wypadku, numery rejestracyjne obu pojazdów, data i opis zdarzenia oraz wypełnione na miejscu kolizji oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Jeżeli do wypadku wzywana była policja, trzeba poinformować o tym ubezpieczyciela oraz notatka sporządzona przez funkcjonariusza policji.
  • Spotkanie z rzeczoznawcą – towarzystwo ubezpieczeniowe wyśle rzeczoznawcę, który oceni powstałe szkody, sprawdzi rozmiar uszkodzeń oraz wykona dokumentację fotograficzną. Ocena rzeczoznawcy jest podstawą do wyceny szkody. Jeżeli koszty naprawy samochodu przekroczą 100% jego wartości rynkowej, uznaje się to za szkodę całkowitą i poszkodowany otrzymuje wtedy kwotę równą różnicy pomiędzy wartością rynkową samochodu przed szkodą a wartością pozostałości pojazdu.
  • Kosztorys – towarzystwo wyceni szkodę i przedstawi proponowany kosztorys.
  • Rozliczenia można dokonać na dwa sposoby. Pierwszy to przyjęcie kosztorysu i otrzymanie pieniędzy na wskazane konto. W takim przypadku auto można naprawić w dowolnym salonie. Drugi wariant zakłada, że auto wstawia się do wybranego z ubezpieczycielem serwisu samochodowego, a rozliczenie następuje bezpośrednio z ubezpieczycielem. Pieniądze z odszkodowania powinny znaleźć się na koncie najpóźniej do 30 dni od daty zgłoszenia szkody. Czasami zdarza się, że termin może ulec wydłużeniu do 90 dni. Dzieje się tak w przypadku, gdy zdarzenie budzi duże wątpliwości i musi być dokładnie zbadane.
  • Szybka ścieżka likwidacji szkody – w niektórych przypadkach można skorzystać z uproszczonej procedury likwidacji szkody. Jest to możliwe, gdy szkoda jest drobna. W takim wypadku poszkodowany wypełnia dużo mniej dokumentów, wizyta rzeczoznawcy nie zawsze jest wymagana. Zdjęcia może wykonać sam poszkodowany i przesłać je do firmy. Ubezpieczenie w ramach skróconej ścieżki wypłacane jest nawet w ciągu trzech dni.

Bardzo ważne jest, aby nie naprawiać samochodu przed wizytą rzeczoznawcy. Jeżeli są konieczne, np. po to aby odprowadzić samochód do garażu, należy zrobić zdjęcia, aby udokumentować stan samochodu bezpośredni po zdarzeniu. Czasami, gdy szkoda jest mała nie trzeba angażować firmy ubezpieczeniowej. W takim wypadkach sprawca wypadku często samodzielnie opłaca naprawę usterki, w ten sposób nie traci zniżek w ramach polisy. Warto pamiętać, aby naprawy powypadkowe zlecić prowadzonemu serwisowi, który specjalizuje się w tego typu naprawach. Zapewni to kompleksową naprawę, zgodnie z najnowszymi technologiami.

Kiedy wymienić opony na zimowe? Czy wymiana opon jest konieczna?

0
wymiana opon

Co roku słyszymy, że „zima zaskoczyła drogowców”, którzy z wymianą opon czekali do ostatniego momentu. Zatem kiedy jest idealny moment na wymianę ogumienia tak, aby nie zaskoczył nas ani śnieg, ani kolejki do serwisu? Przeczytaj i sprawdź, czy wymiana opon jest konieczna.

Narzędzia modelarskie dla dzieci – czy są niezbędne?

0
jakie narzędzia niezbędne są do sklejania modeli?

Modelarstwo jest znakomitym hobby, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Różnorodność modeli do sklejania sprawia, że nawet 4 letnie maluchy mogą zacząć sklejać modele. Oczywiście takie modele są dostosowane do umiejętności modelarza.

W przypadku starszych dzieci, które śmiało mogą budować bardziej skomplikowane modele, niezbędne są narzędzia modelarskie. Dzięki nim sklejanie jest łatwiejsze, a model końcowy będzie bardziej precyzyjnie i dokładnie wykonany.

W jakie narzędzia modelarskie warto inwestować?

Nożyk modelarski, jest kluczowym narzędziem wykorzystywanym do sklejania modeli. Podczas zakupu, najlepiej wybrać taki który będzie dobrze leżał w ręce. Dzięki temu każdy wykonany ruch będzie precyzyjny. Najczęściej wybierane są ostrza trójkątne, idealne dla początkującego modelarza.

Nożyczki, również są bardzo ważne. Dzięki nim możemy wycinać większe i mniejsze elementy. Najlepszym wyborem są nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej. Niektórzy lubią pracować nożyczkami, które posiadają ząbki. Takie nożyczki gwarantują równe cięcie.

Statyw, jego zadaniem jest ustabilizowanie i utrzymanie danego elementu modelu. Zazwyczaj jest to element nad którym się pracuje.

Narzędzia modelarskie dla dzieci

Lupa, dzięki niej wykonana praca jest bardziej precyzyjna. Przydaje się w przypadku łączenia i malowania niewielkich elementów modelu.

Pilnik i papier ścierny, są niezbędne do obróbki niektórych elementów modelu. Szukając odpowiedniego pilnika, należy szukać takiego, który jest wykonany z pyłu diamentowego.

Klej, niezbędne narzędzie w modelarstwie. W zależności od materiału modelu do sklejenia, dopasowuje się klej. Inny klej będzie wykorzystany do papieru, drewna, czy metalu.

Pędzel, każdy złożony model należy pomalować, żeby praca była ukończona. Najlepiej wybierać pędzle o różnych kształtach i o różnej wielkości końcówki.

Wycinaki do otworów, czasami wycięcie otworów stanowi problem dla modelarza. Wycinaki do otworów bardzo ułatwiają życie. Najczęściej wykorzystywany jest wybijak szewski oraz wycinak rewolwerowy.

Przeczytaj też: http://www.maxmotors.pl/modele-kolekcjonerskie-dla-dzieci/

Opakowania transportowe – sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

0
Opakowania transportowe

Najmocniejsze opakowania do transportu produkowane są z polipropylenu spienionego (EPP). Tworzywo jest wytrzymałe, ekologiczne i pozwala na niczym nieograniczoną kreację.

Dlaczego warto zaopatrywać się w pojemniki z tworzyw sztucznych

0
Dlaczego warto zaopatrywać się w pojemniki z tworzyw sztucznych

Porządek w firmie jest bardzo istotny, a także właściwe przechowywanie produktów, a także dbanie o to, aby w transporcie towar się nie uszkodził. To można osiągnąć tylko zaopatrując się w odpowiednie, dobrej jakości pojemniki z tworzywa. Jest to materiał bardzo wytrzymały, a także sprawiający, że można je używać wielokrotnie. Dzięki temu rzeczywiście dane przedsiębiorstwo, które je używa oszczędza swoje pieniądze, bo nie musi szukać co chwile nowych rozwiązań. Gra jest więc z pewnością warta świeczki.