Mercedes V klasa wynajem – dla kogo będzie godnym uwagi rozwiązaniem?

0
Mercedes V klasa wynajem

To prawda, że wynajem samochodów bardzo często okazuje się opłacalnym i niezwykle wygodnym sposobem przemieszczania się po różnego rodzaju miastach. Wypożyczalnie aut stają się bardzo pomocne przede wszystkim wtedy, gdy przyjeżdżamy w dane miejsce pociągiem lub przylatujemy samolotem i nie mamy wówczas możliwości użytkowania własnego pojazdu. Oprócz tego wynajem aut to godna uwagi propozycja dla mieszkańców danych miast, którym zależy na skorzystaniu z konkretnego samochodu. Z tego też powodu Mercedes V klasa na wynajem jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby podróżować w grupie lub przewieźć ze sobą nieco większe bagaże.

Czym wyróżnia się Mercedes V klasa na wynajem?

Dzięki dużej pojemności Mercedes V klasa na wynajem okazuje się idealnym samochodem dla turystów lub mieszkańców danego miasta, którym zależy na komfortowym przewozie nawet 8 osób. Dlatego też na wypożyczenie takiego samochodu często decydują się znajomi podróżujący wspólnie do danego miejsca lub przedsiębiorcy chcący zapewnić grupie pracowników sprawny transport na ważną delegację czy spotkanie z potencjalnymi klientami. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że Mercedes V klasa to wynajem, który zapewni nam wysoki komfort podczas każdej podróży. Dzięki wygodnym siedzeniom, odpowiedniej przestrzeni na nogi czy niezawodnej klimatyzacji zyskamy pewność, że trasa przebiegnie bez żadnych niedogodności i pozwoli nam nieco odpocząć.

Mercedes V klasa na wynajem

Oprócz tego warto wspomnieć, że w godnych uwagi wypożyczalniach, na przykład takich jak ERC, spotkamy się z licznymi udogodnieniami, na które możemy się zdecydować za drobną dodatkową opłatą. Do najczęściej wybieranych opcji należą wyposażenie samochodu w dodatkowy bagażnik rowerowy, umieszczenie w pojeździe specjalnej lodówki samochodowej czy montaż fotelika dla dziecka. Ponadto osoby, które nie czują się zbyt pewnie, prowadząc taki pojazd jak Mercedes V klasa wynajem, mogą z powodzeniem zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego kierowcy.

Mercedes V klasa – wszystko, co warto wiedzieć o jego wynajmie

Wybierając Mercedes V klasę na wynajem, powinniśmy przede wszystkim znaleźć wypożyczalnię, która wyróżnia się licznymi pochlebnymi opiniami i dba o dopełnienie wszystkich ważnych formalności. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że odpowiednio sformułowane i podpisane przez obydwie strony dokumenty okazują się potwierdzeniem wszystkich naszych praw oraz pozwalają nam uniknąć ewentualnych ukrytych kosztów. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie dokładne zapoznanie się z umową i wyjaśnienie wszelkiego rodzaju wątpliwości. Pozytywnym nastawieniem do potrzeb i różnych obaw klienta wyróżnia się między innymi wypożyczalnia samochodów ERC, która pozwala na wynajem pojazdów cechujących się idealnym stanem technicznym i wizualnym. Ponadto dużą zaletą okazuje się możliwość odbioru samochodu we wskazanym przez wynajmującego miejscu – wówczas nie musimy martwić się o brak transportu z lotniska czy przepełnionego dworca, co wiązałoby się ze znacznym wydłużeniem czasu podróży.

Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu – kiedy staje się opłacalnym rozwiązaniem?

0
Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu

Nie bez powodu dla wielu osób we Wrocławiu wypożyczalnia samochodów staje się opłacalnym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie mają możliwości skorzystania z własnych pojazdów. Do takich osób często należą między innymi turyści, którzy chcieliby w możliwie szybki i bezproblemowy sposób zwiedzić miasto oraz jego okolice, ale woleliby przy tym unikać komunikacji miejskiej. Oprócz tego we Wrocławiu z wypożyczalni samochodów chętnie korzystają pracownicy przebywający na wyjazdach służbowych lub mieszkańcy, którzy oddali swój pojazd do mechanika lub którzy podróżują na tyle rzadko, że nie chcą inwestować we własne auto. Na czym polega usługa wypożyczenia samochodu we Wrocławiu?

Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu – na jak długo możemy wynająć pojazd?

W zależności od wybranej wypożyczalni samochodów we Wrocławiu możemy wynająć pojazd na godziny, dni, tygodnie czy nawet miesiące. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że ostatnia opcja często okazuje się najbardziej opłacalna – im dłużej będziemy korzystali z auta, tym niższych stawek możemy się spodziewać ze strony wybranego przedsiębiorstwa. Z tego też powodu z wypożyczalni samochodów często korzystają mieszkańcy lub osoby, które z różnych przyczyn muszą dłużej pomieszkać we Wrocławiu. Nie muszą wówczas martwić się o koszty związane z ubezpieczeniem czy ogólnym utrzymaniem pojazdu – ich jedynym zmartwieniem pozostaje zachowanie w aucie czystości i zatankowanie go przed oddaniem wypożyczalni.

Jak wypożyczyć samochód we Wrocławiu

W przypadku takiego miasta jak Wrocław wypożyczalnia samochodów cieszy się również dużą popularnością wśród turystów. Trudno się temu dziwić – Wrocław jest miejscem, które przez cały rok przyciąga ludzi z innych miast, krajów czy kontynentów. Z tego też powodu nie każdy może zabrać ze sobą auto. To sprawia, że we Wrocławiu wypożyczalnia samochodów może cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem przyjezdnych osób. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby dana firma wyróżniała się przejrzystymi warunkami umowy i była otwarta na kontakt z klientem. Do takich przedsiębiorstw zalicza się między innymi wypożyczalnia samochodów Express, która we Wrocławiu zapewnia wygodne punkty odbioru i oddania auta.

Jak wypożyczyć samochód we Wrocławiu?

Z myślą o jak największym komforcie klientów we Wrocławiu wypożyczalnia samochodów Express umożliwia zarezerwowanie dowolnego auta za pośrednictwem przejrzystej i intuicyjnej strony internetowej. Czytelny interfejs sprawia, że znalezienie ważnych opcji nie trwa długo, a możliwość skorzystania z licznych udogodnień okazuje się niezwykle pomocna w przypadku dłuższych wyjazdów lub podróży z dziećmi. Warto przy tym wspomnieć, że najemca nie musi obawiać się dodatkowych kosztów wynikających z użytkowania pojazdu. Większość wypożyczalni wymaga jedynie oddania sprawnego, czystego i zatankowanego auta. Dobrym pomysłem będzie jednak upewnienie się, po jakim obszarze możemy się poruszać, aby uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych niespodzianek lub konieczności poniesienia dodatkowych kosztów.

Jak wybrać dobry sklep internetowy z oponami?

0
Jak wybrać dobry sklep internetowy z oponami

Zdecydowanie się na wysokiej jakości opony do samochodu może być sporym wyzwaniem. Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy opony kupowane są pierwszy raz. Po wejściu w wyszukiwarkę internetową można znaleźć tak wiele sklepów, w których można dokonać zakupu, że trudno jest zdecydować się na to najlepsze miejsce. Warto wiedzieć, że przy wyborze opon trzeba najpierw zdecydować się jaki sklep, który ma je w asortymencie jest godny zaufania. Do stwierdzenia tego konieczne jest skupienie się na kilku aspektach.

Jakie są najlepsze sklepy z oponami, w których można kupić ogumienie do samochodu?

Trudno zdecydować się samodzielnie, który ze sklepów internetowych takich jak https://noweopony.pl/opony/185/65/r15 jest tym najlepszym. Warto wiedzieć, że jest ich tak wiele, że należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, by móc zdecydować się na ten najlepszy. Dobry sklep internetowy z oponami powinien być prowadzony przez profesjonalistów, którzy dobrze znają się na produktach, które dostępne są w jego asortymencie. Dzięki temu obsługa może w każdej chwili pomóc klientowi zdecydować się na najlepszy produkt. Warto decydować się na sklep, w którym podane są dane do kontaktu. Dzięki temu klient ma większe zaufanie, ponieważ wie, że w razie problemu może zgłosić się do obsługi klienta.

Jak sprawdzić sklep z oponami do samochodu?

Przed zdecydowaniem się na złożenie zamówienia na opony zimowe trzeba dowiedzieć się, czy dany sklep cieszy się dobrymi opiniami. Wydawać się to może trudne, jednak obecnie w dzisiejszych czasach, w dobie Internetu niemal każdy sklep ma jakieś opinie, które wystawiane były przez osoby, które wcześniej dokonały zakupu w tym miejscu. Można je znaleźć na głównej stronie wyszukiwarki, na stronie sklepu lub na forach internetowych. Czemu warto zapoznać się z opiniami? To pomaga dowiedzieć się, czy wcześniejsi klienci byli zadowoleni z dokonanego zakupu, a także przebiegu zamówienia.

Czy warto robić zakupy przez Internet?

Wiele osób zastanawia się. Czy kupowanie opon do samochodu przez Internet to dobry pomysł. Jeśli tylko zakup dokonany jest w odpowiednim i zaufanym miejscu, to oczywiście jest to dobra decyzja. Jeśli jednak szuka się opon używanych, to lepiej przed ich kupieniem dokładnie przyjrzeć się, czy nie są uszkodzone. W tym przypadku ocenę można wystawić jedynie po zobaczeniu ogumienia na żywo.

Wybierając dobry sklep z oponami można zrobić szybkie zakupy bez wychodzenia z domu. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie trzeba tracić go na dojazdy i stanie w kolejkach.

Polisa OC na raty – sprawdź, jak to zrobić krok po kroku

0
Polisa OC na raty

Konieczność wykupienia polisy OC oznacza często duży wydatek, a szczególnie w przypadku młodych kierowców. Podpowiadamy, jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie i jak wykupić je na raty.

Na cenę ubezpieczenia OC wpływa bardzo wiele czynników. To przede wszystkim wiek właściciela samochodu, jego staż jako kierowcy i wypracowane latami zniżki za bezszkodową jazdę. Przy ustalaniu ceny polisy brane są pod uwagę także takie dane jak miejsce zamieszkania (większe miasto oznacza większe prawdopodobieństwo wypadku), stan cywilny, płeć i dzieci (jak często są przewożone). Do tego cenę OC może obniżyć lub podwyższyć sam samochód, a szczególnie pojemność jego silnika. Im wyższa pojemność, tym auto rozwija większą prędkość, a to zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. W rezultacie składka OC może być naprawdę wysoka. Jak opłacić taką składkę?

Czy składka OC na raty jest możliwa?

Wysokie składki na obowiązkowe OC nie są łatwe do zapłacenia. Nie każdy może sobie pozwolić, żeby od razy wyłożyć kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych na opłacenie polisy. Co w takiej sytuacji? Na szczęście większość towarzystw ubezpieczeniowych dopuszcza możliwość płacenia składki OC w formie ratalnej. Przeważnie taka płatność jest rozkładana na 2 raty. Czasami ubezpieczyciel zgadza się na 4 raty, natomiast niezmiernie rzadko pojawia się większa liczba rat.

Jak łatwo porównać oferty OC?

Aby w ogóle myśleć o wykupieniu OC na raty, warto najpierw znaleźć najtańszą ofertę takiej polisy. To z kolei wymaga zapoznania się z jak największą liczbą propozycji różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Odwiedzanie po kolei placówek poszczególnych ubezpieczycieli byłoby zajęciem czasochłonnym, kosztownym (wydatki na dojazdy), a do tego nużącym. Na szczęście jest sposób, żeby łatwo i szybko porównać wiele ofert OC.

Takim rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń mFind. Dzięki niej w kilka minut można porównać kilkadziesiąt ofert różnych ubezpieczycieli i to bez wychodzenia z domu. Mało tego, można od razu przejść do wykupienia polisy OC i to nawet na raty. Jak to wygląda krok po kroku?

Jakie dane są potrzebne do porównania?

Gdy znajdziemy się na stronie porównywarki ubezpieczeń, najczęściej trzeba przejść na zakładkę z kalkulatorem OC. Jak dalej przebiega poszukiwanie polisy? Aby mechanizm porównywarki mógł dokonać kalkulacji składki, trzeba mu dostarczyć odpowiednich informacji. Najpierw wprowadzane są dane dotyczące samochodu. Zwykle trzeba podać markę, model, rok produkcji, ilość drzwi, rodzaj silnika i jego pojemność.

W drugim kroku wprowadzane dane dotyczą właściciela samochodu. Należy podać datę wydania prawa jazdy, adres, stan cywilny, imię i nazwisko, PESEL i liczbę dzieci. Kolejny etap to dostarczenie informacji na temat historii ubezpieczenia. Na koniec pozostaje podać dane kontaktowe: numer telefonu i adres e-mail (tam zostanie przesłana dodatkowo kalkulacja). Pozostaje już tylko przejść do wyników.

OC na raty – czy naprawdę się opłaca?

Wyniki kalkulacji przeanalizujemy na przykładzie. Wykonaliśmy kalkulację dla 20-letniego mężczyzny, który od roku ma prawo jazdy i jest właścicielem Fiata Punto 1.4 z silnikiem benzynowym z 1999 roku. Nasz właściciel samochodu mieszka na Mazowszu w małym mieście, a samochód parkuje w nocy pod blokiem. Jest singlem.

Po wprowadzeniu powyższych danych otrzymaliśmy 33 oferty z 14 towarzystw ubezpieczeniowych. Najtańsza polisa kosztuje 1523 zł. Jak będzie wyglądało takie OC na raty? Wysokość pierwszej raty wyniesie 876 zł, a drugiej – 875 zł. W rezultacie zakup OC na raty będzie kosztował dodatkowo 228 zł (mtu24.pl). W przypadku kolejnej, nieco droższej oferty, bo kosztującej 2290 zł, trzeba dopłacić za raty 174 zł (Ergo Hestia). Chociaż przy najtańszej ofercie dopłata za raty jest nieco wyższa, to jednak nadal tańsze OC od drugiej oferty.

Czy opłaca się rozkładać składki OC na raty? Wszystko zależy od sytuacji finansowej wykupującego polisę. Najlepiej opłacić ją od razu w całości, bo rozłożenie płatności na raty zawsze oznacza wyższą składkę. Jeśli nie ma takiej możliwości, najlepiej poszukać takiej oferty, w której zarówno składka nie będzie zbyt wysoka, jak i dopłata za płatność ratalną.

Czy można nie zapłacić raty składki OC?

Nie można uniknąć wykupienia OC, a za jego brak grożą wysokie kary. W tej sytuacji lepiej zdecydować się nawet na nieco wyższe ubezpieczenie na raty. Co jednak, gdy nie zapłacimy raty? Brak takiej płatności nie oznacza, że polisa zostaje anulowana. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma takiej możliwości. Może jednak przedsięwziąć inne kroki. Przede wszystkim zostaną naliczone odsetki karne, należność może zostać przekazana do windykacji, dłużnik może zostać wpisany do Krajowego Rejestru Długów, a do tego możemy się spotkać z odmową zawarcia OC na raty w przyszłości. Warto zatem pilnować terminów płatności.

Wysokie ceny OC skłaniają do poszukiwania rozwiązań, które mogłyby pomóc nieco obniżyć ten koszt. W wyborze najtańszego OC pomoże z pewnością porównywarka ubezpieczeń, a rozłożenie płatności za składkę na raty ułatwi zawarcie OC nawet wtedy, gdy nie dysponujemy dużą nadwyżką finansową.

Szeroki zakres zastosowania pomp próżniowych synonimem wprowadzania nowoczesnych technologii w procesach produkcyjnych wielu branż przemysłowych

0
pompa próżniowa

Niektóre procesy przemysłowe muszą przebiegać w warunkach ciśnienia niższego niż atmosferyczne, co stwarza konieczność zbudowania szczelnych osłon, które pozwalają na wytworzenie próżni. W tym celu używa się pompy próżniowej, która jest rodzajem urządzenia używanego do odsysania powietrza lub innego gazu znajdującego się w zamkniętej obudowie.

Zakres zastosowania nowoczesnych pomp próżniowych

Pompę próżniową dobiera się w zależności od różnych parametrów, objętości pompowania, materiałów, z których wykonana jest komora próżniowa, gdzie istotny jest współczynnik desorpcji, rodzaju pompowanego gazu, ale także w zależności od zakresu współczynnika próżni, jaki należy uzyskać.

Pompa próżniowa jest urządzeniem, które znajduje zastosowanie w wielu zakresach działalności przemysłowej, spośród których można wyróżnić:

 • pakowanie próżniowe,
 • odgazowywanie próżniowe,
 • powlekanie próżniowe,
 • prasowanie próżniowe, kształtowanie i laminowanie,

podnoszenie i przenoszenie próżniowe oraz przy produkcji hamulców w przemyśle motoryzacyjnym głównie przy montowaniu wałka rozrządu w pojazdach z silnikiem Diesla.

Ponadto pompa próżniowa jest często wykorzystywana w przemyśle odlewniczym metali nieżelaznych, gdzie stosuje się ją do poprawy jakości wtryskiwanych części i zwiększenia wydajności instalacji poprzez zmniejszenie ilości odpadów. W szczególności umożliwia to uzyskanie bardziej jednorodnej struktury wewnętrznej części bez wtrąceń powietrza, co gwarantuje skuteczność operacji obróbki skrawaniem, a także pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów powierzchni po odlaniu produktu.

Typy pomp próżniowych

Pompa próżniowa produkowana jest w różnych konfiguracjach technicznych, z których najbardziej popularnymi tego typu urządzeniami są:

Pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym. Są to jednostopniowe pompy z pierścieniem cieczowym, w których jako medium robocze powszechnie stosowana jest woda. Tego typu pompa może również pracować z innymi cieczami, jeśli wymagają tego warunki procesowe.

Pompy próżniowe Rootsa. W korpusie tych pomp znajdują się dwa synchronicznie obracające się dwułopatkowe wirniki. Synchroniczny obrót obu tych wirników jest zapewniony przez smarowane przekładnie oddzielone od komory sprężania. Pompy te znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zwiększenie wydajności pompowania oraz polepszenie parametrów próżni.

Łopatkowe pompy próżniowe ze smarowaniem. Są to technicznie proste, wytrzymałe i sprawdzone pompy próżniowe, gdzie wysoki poziom próżni podczas pracy ciągłej jest gwarantowany przez system smarowania z obiegiem oleju. Umożliwiają one stabilne natężenie przepływu nawet przy niskich ciśnieniach, a zawór zwrotny w kołnierzu wlotowym zapobiega powrotowi powietrza do komory próżniowej po wyłączeniu pompy.                                                                                         

Suche łopatkowe pompy próżniowe. W tych modelach pomp próżniowych dzięki samosmarującym się łopatkom wirnika nie jest wymagana żadna ciecz robocza. Kompresja odbywa się w procesie całkowicie suchym. Zawór zwrotny (opcjonalny) zapobiega powrotnemu przepływowi powietrza do komory próżniowej po wyłączeniu urządzenia.                                                     

Turbomolekularne pompy próżniowe. W przypadku tych pomp szybko obracające się łopatki wirnika nadają cząsteczkom gazu moment napędowy, a ich początkowo przypadkowe ruchy przekształcają się w kontrolowany przepływ w korpusie pompy. Pompy turbomolekularne pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości próżni, ale powinny pracować z pompami wstępnymi, gdyż praca bez odpompowania wstępnego może uszkodzić strukturę pompy.

Ważnym elementem eksploatacji pomp próżniowych jest ich konserwacja, która polega na regularnym sprawdzaniu określonych punktów urządzeń, co gwarantuje przedłużenie żywotności sprzętu i zapobiega wystąpieniu awarii. Dlatego przy wyborze i konserwacji pomp próżniowych najlepiej zasięgnąć porady profesjonalnych firm. Jedną z takich firm można znaleźć pod adresem   https://www.coolstore.pl/pol_m_NARZEDZIA_Narzedzia-serwisowe_Pompy-prozniowe-442.html, gdzie możemy zapoznać się z bogatą ofertą pomp próżniowych i narzędzi serwisujących oraz uzyskać poradę ekspertów.

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC auta?

0
Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC auta

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w korzystnej cenie? Nie warto sugerować się wysokością składki, którą ubezpieczyciel zaproponował twojemu znajomemu. Na koszt polisy wpływa wiele czynników, które składają się na tzw. ryzyko ubezpieczeniowe. Poznaj więc te najważniejsze i dowiedz się, jak wykupić tanie OC.

Istotą ubezpieczenia OC jest przejęcie finansowej odpowiedzialności przez ubezpieczyciela na wypadek zdarzenia drogowego spowodowanego przez kierowcę prowadzącego pojazd z wykupioną polisą. Dzięki temu sprawca kolizji nie musi ponosić kosztów likwidacji szkody, a te mogą opiewać na bardzo wysokie kwoty. Między innymi z tego powodu wysokość składki uzależniona jest od ryzyka, z jakim wiąże się dany kierowca. Im większe jest prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego, tym wyższa składka. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe chcą zabezpieczyć się w razie częstych wypłat odszkodowań.

Czynniki wpływające na cenę OC

Zastanawiasz się, od czego zależy wysokość OC? Na koszt obowiązkowego ubezpieczenia samochodu wpływa wiele elementów, które składają się na wspomniane ryzyko ubezpieczeniowe.

 • Wiek i doświadczenie kierowcy

Młodzi kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy stosunkowo niedawno, muszą liczyć się nawet z trzykrotnie wyższymi składkami. Dla towarzystw ubezpieczeniowych jest to dość ryzykowna grupa osób, co potwierdzają statystyki policyjne. To właśnie młode osoby powodują najwięcej zdarzeń drogowych, co wynika z braku doświadczenia i brawury. Tymczasem starsi kierowcy (ok. 50. roku życia) uważani są za bezpiecznych, dlatego mogą oni liczyć na niższe składki.

 • Miejsce zamieszkania

To, gdzie jest zarejestrowany pojazd, wpływa na cenę ubezpieczenia OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają m.in. natężenie ruchu drogowego, statystyki wypadków czy liczbę zarejestrowanych aut w danym mieście. Jeśli ryzyko spowodowania zdarzenia drogowego jest wysokie, wówczas rośnie składka OC.

Okazuje się, że mieszkańcy województw: pomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego płacą znacznie wyższe składki w porównaniu do osób mieszkających w województwach: świętokrzyskim, opolskim i podkarpackim.

 • Pojemność silnika pojazdu

Osiągi samochodu wpływają na bezpieczeństwo jazdy, dlatego w szacowaniu składki OC uwzględnia się pojemność silnika. Im jest ona wyższa, tym większych kosztów ubezpieczenia należy się spodziewać.

Przykładowo, ubezpieczenie OC dla auta z silnikiem do 1.0 l kosztuje 529 zł, zaś dla samochodu  silnikiem powyżej 3.0 l aż 858 zł!

 • Marka samochodu

Okazuje się, że nie bez znaczenia pozostaje marka auta. Im bardziej sportowa, tym wyższych kosztów można się spodziewać. Dla porównania posiadacze Skody płacą za OC średnio 612 zł, zaś właściciele BMW muszą wydać na polisę aż 853 zł!

 • Pozostałe czynniki

Warto mieć świadomość, że na koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC mogą wpływać także inne czynniki. Niektóre towarzystwa biorą pod uwagę m.in. liczbę dzieci, stan cywilny, innego użytkownika pojazdu.

Czy opłaca się kupić najtańsze OC?

Każdy ubezpieczyciel może kierować się własną polityką przy ustalaniu cen OC, określając własne ryzyko ubezpieczeniowe na podstawie konkretnych czynników. Między innymi z tego wynikają tak duże różnice między wysokością składek proponowanych przez towarzystwa. Jeżeli więc nie chcesz przepłacać, warto wybrać najtańsze OC.

Pamiętaj! Obowiązkowa polisa samochodu jest regulowana stosowną ustawą. Przepisy jasno określają zakres ochrony i sumy gwarancyjne, na które nie wpływa wysokość składki.

Jeśli zależy ci na tanim OC, musisz porównać dostępne oferty. Z pomocą przychodzi ubezpieczeniowy serwis porównywarkowy https://rankomat.pl/. Skorzystaj z dostępnego tam kalkulatora, aby oszacować wysokość składki – bez konieczności wychodzenia z domu. Jak to działa? Ty wypełniasz formularz, a w odpowiedzi otrzymujesz dane od najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. Potem wybierasz najtańszą ofertę i dopełniasz formalności.

Ubezpieczenie OC wcale nie musi być nadmiernym obciążeniem domowych finansów. Wystarczy, że porównasz oferty i wybierzesz towarzystwo ubezpieczeniowe, dla którego nie jesteś kierowcą wiążącym się z dużym ryzykiem.

Chipy tuningowe, przegub i rozrząd, czyli ważne elementy w Twoim aucie

0
Chipy tuningowe

Jazda samochodem wiąże się z eksploatacją jego poszczególnych elementów. W artykule skupiamy się na kilku częściach, o które warto dbać, by móc cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą. Przegub, chipy tuningowe oraz rozrząd są bohaterami niniejszego tekstu.

 1. Chipy tuningowe do silnika
 2. Rozrząd, czyli podstawa w każdym silniku spalinowym
 3. Przegub – o czym warto pamiętać?

Z niniejszego artykułu dowiesz się więcej na temat elementów wymienionych w tytule.

Chipy tuningowe do silnika

Chipy tuningowe są prostymi elementami do samodzielnego zainstalowania, dzięki którym możemy przeprowadzać chiptuning silnika. Czym jest i na czym polega chiptuning silnika? Jest to zmiana podstawowych parametrów jego pracy, która ma na celu uzyskanie większej mocy. Silniki, które są produkowane od co najmniej 20 lat, są sterowane elektronicznie. Do takiego celu służy sterownik elektroniczny, nazywany także komputerem ECU lub komputerem sterującym pracą silnika. Pamięć tego urządzenia ma w sobie zapisaną tzw. mapę, która jest prostym programem komputerowym. Komputer, który steruje pracą jednostki napędowej pobiera dane z czujników, by potem na podstawie tych danych dobrać właściwe ustawienia z mapy silnika. Dzięki nim może sterować pracą turbosprężarki, wtryskiwaczy zaworu, recyrkulacji spalin, filtra cząstek stałych oraz innych podzespołów.

Producent pozostawił zapas mocy w dużej części silników. Chiptuning silnika sprawia, że do właściwej jednostki napędowej zostaje opracowana nowa mapa silnika. Zmienia się w niej różne parametry, np. ilość powietrza pompowanego przez turbosprężarkę i dawkę wtrysku. Sprawia to, że możliwe jest szybkie poprawienie osiągów silnika.

Rozrząd, czyli podstawa w każdym silniku spalinowym

Nieodłącznym elementem wszystkich jednostek spalinowych jest układ rozrządu. Jest on konieczny do właściwej pracy całego silnika, jednak nie ma się co dziwić – rozrząd jest niezwykle złożonym mechanizmem, o który powinno się dbać, by nie doszło do uszkodzenia silnika w naszym aucie.

Układ rozrządu w trakcie pracy poddawany jest znaczącym obciążeniom. Jeśli będziemy odkładać na później wymianę tego elementu samochodu, wówczas może to skutkować niezwykle kosztownymi naprawami całej jednostki napędowej.

A jakie dokładnie w samochodzie ma zadanie i z czego składa się rozrząd? Układ rozrządu w silniku spalinowym jest odpowiedzialny właściwą synchronizację wału korbowego z wałkiem rozrządu. Jest także odpowiedzialny za to, by zawory znajdujące się w silniku zamykały się i otwierały we właściwych momentach. Nawet najdrobniejsza nieścisłość może być odczuwalna w trakcie pracy silnika, dlatego cały układ musi pracować perfekcyjnie.

Przegub – o czym warto pamiętać?

W trakcie jazdy słyszysz stukanie, charakterystyczne terkotanie przy ruszaniu ze skręconymi kołami albo inne dziwne hałasy? Są to objawy świadczące o tym, że przeguby, półosie napędowe lub wały doznały uszkodzenia. W takiej sytuacji należy reagować szybko, by nie doszło do awarii w trakcie jazdy, która z kolei może unieruchomić nasz pojazd. By być przygotowanym na nieszczęśliwą sytuację, warto zawczasu przejrzeć sklepowe oferty, w których znajdziemy przegub, tysiące półosi oraz wały do posiadanego przez nas modelu samochodu.

Wyróżniamy 2 rodzaje przegubów napędowych – równobieżne i nierównobieżne. Przeguby odpowiadają za przenoszenie napędu i umożliwiają skręt napędzanych kół. Zaliczane są do stosunkowo wytrzymałych części samochodowych, ale ich żywotność radykalnie może skrócić agresywny styl jazdy. Ich obowiązkiem jest przenoszenie momentu obrotowego pomiędzy poszczególnymi mechanizmami. W typowych samochodach osobowych mamy do czynienia z 2 półosiami (o niesymetrycznej długości, ze względu na poprzeczne umiejscowienie skrzyni biegów), które przekazują moment obrotowy ze skrzyni biegów na przednie koła. Każda półoś napędowa zakończona jest dwoma przegubami.

Biorąc pod uwagę, że koła w trakcie jazdy muszą się stale poruszać, a przednie koła skręcać, stosuje się przeguby napędowe, które łączą koło z półosią. Przegub odpowiada za zmianę kierunku przekazywania momentu obrotowego, bez utraty jego wartości. Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia przegubów jest gwałtowne ruszanie autem przy skręconych kołach.

Gdzie kupić używany samochód?

0
Gdzie kupić używany samochód

Jeśli Twój budżet jest ograniczony, a potrzebujesz samochodu, dobrym pomysłem jest zainteresowanie się rynkiem wtórnym. Popularnymi sposobami na znalezienie swojego wymarzonego auta są giełdy samochodowe, komisy, a także poszukiwania ogłoszeń w Internecie. Każdy z tych sposobów jest dobry, jeśli tylko wie się na co zwracać uwagę kupując używanych samochód.

O ile wzrasta cena OC po utracie zniżek?

0
O ile wzrasta cena OC po utracie zniżek

Z każdym rokiem bezszkodowej jazdy zyskujemy, z każdą stłuczką – tracimy. Mowa tutaj oczywiście o zniżkach OC i polityce, jaka rządzi w systemie premiowania i karania kierowców. To, że zniżki mogą znacznie obniżyć cenę obowiązkowego ubezpieczenia nie ulega wątpliwości. Pozostaje zatem pytanie – ile tracimy wraz ze zniżkami? O ile wzrasta cena OC po utracie zniżek? 

Klasyfikacja klientów według ubezpieczycieli

Na ostateczną wysokość składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele różnych czynników. Ubezpieczyciele zwrócą uwagę między innymi na wiek i doświadczenie za kółkiem kierowcy, miejsce zamieszkania, parametry techniczne auta czy stan cywilny. Jest jeszcze jeden czynnik, który ma istotny wpływ na końcową wysokość składki polisy – mowa tutaj o zniżkach w OC, które zyskujemy z każdym rokiem bezszkodowej jazdy.

Idea systemu bonus-malus polega na klasyfikacji klientów na podstawie dotychczasowych szkód. To, ile zyskujemy, a ile tracimy z każdą stłuczką, do której doszło z naszej winy, stoi już pod większym znakiem zapytania. Dlaczego?

Jak są przyznawane zniżki w OC?

Zakres każdego ubezpieczenia OC regulowany jest ustawowo. Praktycznie każdy ubezpieczyciel, kalkulując wysokość ubezpieczenia OC, weźmie pod uwagę podobne czynniki. Jeden czynnik będzie dla niego bardziej istotny, drugi nieco mniej – to zależy od ubezpieczyciela Od niego zależy też polityka, według której będzie nagradzał bezpiecznych i bezkolizyjnych kierowców, a w jaki sposób będzie “karał” tych niebezpiecznych. System bonus-malus, czyli system naliczania zwyżek i zniżek w każdym towarzystwie wygląda nieco inaczej, ponieważ jego kształt nadawany jest przez każdego z ubezpieczycieli indywidualnie.

W klasycznym systemie można przyjąć, że każdy rok bez szkody, to 10 proc. zniżki na OC na koncie kierowcy. Idąc tym tropem, po 6 latach bezpiecznej jazdy, możemy liczyć na OC tańsze nawet o 60 proc. Podobnie sytuacja wygląda ze zwyżkami – standardowo, każda kolizja, do której doprowadziliśmy sprawi, że na naszym koncie naliczy się 10 proc. zwyżki. Nie jest to jednak regułą, ponieważ na rynku znajdziemy towarzystwa, gdzie po roku bez szkody, możemy zyskać nawet 20 proc. czy więcej. Podobnie sytuacja wygląda ze zwyżkami.

Ochrona zniżek: czy to się opłaca?

Dla wielu kierowców, wypracowane przez lata zniżki OC są na wagę złota. Warto byłoby więc je zachować. Jednocześnie wiemy, że każda szkoda, do której dojdzie z naszej winy, będzie oznaczała automatyczne odebranie części z nich. Na taką ewentualność możemy się zabezpieczyć wykupując u swojego ubezpieczyciela ochronę zniżek OC. Jest to specjalny dodatek do polisy komunikacyjnej, który często oferowany jest zarówno do ubezpieczenia OC, jak i AC.

Dzięki temu kierowca, który do tej pory jeździł bezszkodowo, nawet jeśli doprowadzi do kolizji, zachowa procent zniżki na dotychczasowym poziomie. Warto jednak wiedzieć, że gwarancja zachowania zniżek działa jedynie w przypadku jednej szkody w czasie trwania polisy. Jeśli w okresie działania ochrony zniżek, dojdzie do dwóch kolizji – zwyżka za drugą z kolei będzie normalnie naliczana.

Zniżki OC nie decydując o ostatecznej cenie polisy

Może się wydawać, że posiadając maksymalną ilość zniżek, za ubezpieczenie OC zapłacimy najniższą stawkę na rynku. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ wysokość wypracowanych zniżek jest jedynie jednym z kryteriów, jakie ubezpieczyciele wezmą pod uwagę podczas wyliczania składki. Jeden ubezpieczyciel większą wagę przywiąże do młodego wieku kierowcy i za to naliczy zwyżki w OC, a dla innego istotny będzie stan cywilny i to, czy samochodem będą przewożone dzieci. W efekcie może się więc okazać, że cena z maksymalną zniżką u jednego ubezpieczyciela będzie na porównywalnym poziomie, co bazowa cena za polisę w innym towarzystwie.

Tę możesz bardzo szybko sprawdzić, korzystając z dostępnych w internecie narzędzi. Jednym z nich jest kalkulator Beesafe, który po podaniu zaledwie dwóch danych – numeru rejestracyjnego pojazdu oraz daty urodzenia wlaściciela – wykona kalkulację składki ubezpieczeniowej. Wszystko się zgadza? Można sfinalizować transakcję – a wszystko to bez wychodzenia z domu!

Czy auta marki Hyundai to trwałe i dobre samochody?

0
Czy auta marki Hyundai to trwałe i dobre samochody

Dość wielu z nas doskonale wie, jak wyglądają nowe samochody Hyundai, czyli mowa tu o ich atrakcyjności wizualnej i o tym, że produkuje się je na rynek Europejski, po to, by zadowolić wymagającego klienta z Europy. Kiedyś natomiast modele tej konkretnej marki uznawano za znacznie gorsze od marki takiej jak Volkswagen, ale było to ponad dwadzieścia lat temu.

Zmiana, jeśli chodzi o jakości

Pewne jest to, że na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych marki takie jak BMW i Volkswagen produkowały o wiele lepsze modele i to nawet jeśli chodzi o te tańsze wersje dla typowego obywatela. One też zazwyczaj były opcjami dość starannie wykonanymi. Wiele pod tym względem zmieniło się po roku 2000, bo wtedy producenci już byli nastawieni na produkcję samochodów, które wymienia się na nowe po jakichś pięciu lub sześciu latach.

W tym konkretnym świecie modele marki Hyundai są tymi bardzo ciekawymi, bo podskoczyły one o klasę, jeśli chodzi o jakość wykonania i trwałość. Równie wiele znaczy też i to, że modele tej marki produkowane na Europę zaczęto projektować na starym kontynencie i dlatego też zyskały one w oczach tamtejszych klientów, bo poprawiły się ich kluczowe walory wizualne i co równie istotne nowe samochody Hyundai zaczęły wyglądać jakoś na tle konkurentów z Europy.

Elektroniczne systemy

Już od jakichś kilkunastu lat auta stają się bardziej komputerowymi tworami, czyli marki Europejskie takie jak BMW, Mercedes i Audi dodają do swoich modeli elektroniczne systemy znacząco zwiększające wygodę i co najważniejsze za te systemy trzeba często dopłacić i to wiele.

Marka Hyundai w tym konkretnym przypadku nie jest opcją gorszą, bo wiele z tych systemów oferuje w opcji standardowej lub za znacznie niższą dopłatą niż konkurencja z Europy i dlatego też modele marki Hyundai ostatnio częściej się widuje zaparkowane na uliczkach dość wielu Europejskich miast, a klienci je doceniają za stylistykę wykonania i za to, że koszty eksploatacji w ich przypadku nie są zbyt wysokimi.

Ta zmiana realiów może i dla niektórych wygląda dość nieciekawie, ale dzięki niej te mniej znane marki zyskują na popularności, choć najpierw musiały się one stać wizualnie atrakcyjnymi dla klientów ze starego kontynentu.

Obecnie panująca moda

Obecnie marka Hyundai też produkuje samochody klasy SUV, czyli modele takie jak Tucson i Santa Fe. Ten drugi jest też i tym wyższym, oraz pojemniejszym. Stylistycznie te samochody pasują do klientów, którzy siwieją i mają blisko pięćdziesiąt lat.

Tacy ludzie zazwyczaj mają też bardziej zasobny portfel i co równie istotne patrzą na rankingi niezawodności publikowane w sieci. Te rankingi niezawodności wyraźnie mówią o tym, że SUV taki jak Santa Fe to ciekawszy wybór od BMW X5, jeśli chodzi o cenę i jeśli chodzi o dopłaty za rozbudowany system kamer cofania.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że z jakością w przypadku marki Hyundai nie jest gorzej i co najważniejsze koszty powiązane z eksploatacją w przypadku tej marki są też znacznie niższymi. Dlatego dla ludzi ten producent już od pewnego czasu staje się opcja interesującą.