poniedziałek, Wrzesień 21, 2020

Popularne systemy prezentacyjne

0
Popularne systemy prezentacyjne

Coraz bardziej konkurencyjny rynek wymusza na przedsiębiorcach stałą dbałość o wizerunek i dobranie skutecznych metod pozwalających na efektywną prezentację oferty. Okazji do takiego działania jest dużo – targi branżowe, imprezy integracyjne, konferencje, słowem wszystkie te miejsca, które odwiedzane są przez szerokie rzesze potencjalnych klientów lub kontrahentów.

Siła reklamy wizualnej

Wyróżnienie się w szeregu licznej konkurencji jest niemałym wyzwaniem. Nieocenioną pomoc stanowi reklama wizualna. Umiejętnie przygotowany projekt i wykorzystanie odpowiednich nośników przykuwa uwagę, zapada w pamięć odbiorców i sprzyja budowaniu świadomości marki. Rynek reklamowy oferuje szereg rozwiązań ułatwiających to niełatwe zadanie, przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym produktom, które z powodzeniem łączą skuteczność i łatwość obsługi. W tym celu skorzystamy z oferty firmy BV FORMAT specjalizującej się w produkcji materiałów reklamowych, ze szczególnym uwzględnieniem druku cyfrowego i wydruków wielkoformatowych.

Ścianka banerowa

Aluminiowy stelaż stanowi stabilną konstrukcję, na której możemy umieścić grafikę reklamową. Teleskopowa konstrukcja sprawia, że sprawdzi się on zarówno na niewielkich przestrzeniach o ograniczonym metrażu, jak i na dużych powierzchniach. Prosty, intuicyjny montaż sprawia, że nawet niedoświadczona osoba rozstawi całą konstrukcję w ciągu kilku minut. Wysokość ścianki może być regulowana w zakresie od 133 cm do 241 cm, a szerokość wynosi od 86 cm do 243,5 cm. Tak szeroki zakres regulacji sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, co w połączeniu z atrakcyjną ceną i niewielką wagą czyni je obowiązkowym wyposażeniem każdej firmy.

Rollup

Rollupy to prawdopodobnie najszybszy sposób na graficzną prezentację oferty. Aluminiowa kaseta stanowiącą stabilną podstawę stojaka, wyposażona jest w mechanizm zwijający, który doskonale ułatwia montaż oraz demontaż. Kaseta stanowi przy tym skuteczną ochronę grafiki podczas transportu. Dodatkowym atutem jest niska waga oraz niewielkie rozmiary złożonego systemu – sprawiają one, że rozwiązanie to jest niezastąpione w każdej sytuacji, w której liczy się mobilność. Wysokość konstrukcji nieznacznie przekracza 200 cm, możliwy jest dobór szerokości dostosowanej do indywidualnych wymagań.

Ścianka wystawiennicza

Wszędzie tam, gdzie liczy się duży format, sprawdzi się ścianka wystawiennicza. W formie spakowanej z powodzeniem może być transportowana przez jedną osobę, po rozłożeniu stanowi efektowne wsparcie marketingowe. Powierzchnia grafiki może przekraczać 5 m2, co otwiera zupełnie nowe możliwości przed projektantami. Kufer transportowy sprawdzi się jako trybunka wspomagająca prezentację, a opcjonalne oświetlenie dodatkowo podniesie walory wizualne. Podobnie jak w przypadku ścianki banerowej i rollupu ogromną zaletą jest szybkość i łatwość instalacji.

Przedstawione rozwiązania stanowią najskuteczniejszą, a jednocześnie prostą i niedrogą formę prezentacji wizualnej. Pamiętajmy jedynie, aby wybierać produkty wysokiej jakości, takie, które zapewnią długi okres bezproblemowej eksploatacji. Inwestycja w efektywną reklamę z pewnością się opłaci.

Dobre filtry samochodowe marki Filtron

0
Dobre filtry samochodowe

Samochody wymagają regularnych kontroli u mechanika. W tym czasie będzie można sprawdzić, które części uległy zniszczeniu. Ich wymiana na nowe elementy to działanie pozwalające na dłuższe i bardziej bezpieczne użytkowanie maszyny. Do takich elementów, zużywających się podczas jazdy, należą różnego typu filtry. Żeby móc cieszyć się sprawnym autem przez cały rok, warto kupić filtr Filtron. Na dobrej marce nie należy oszczędzać, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi funkcjonowanie samochodu używanego codziennie. Musi być on sprawny niezależnie od okoliczności, takich jak pogoda czy tempo jazdy. Tego rodzaju produkty zajmują się oczyszczaniem ważnych części wyposażenia auta z wszelkich zanieczyszczeń, przedłużają ich żywotność, zapobiegają większym awarią.

Dlaczego dobra marka ma znaczenie?

Doświadczony kierowca zna wiele marek. Każda kolejna wizyta u mechanika to szansa na poznanie kolejnych wartościowych nazw. Z filtrem Filtron również można się zetknąć w warsztacie samochodowym, jest on najczęściej brany pod uwagę w czasie wymiany filtrów. Zapewnia on trwałość i dobrą jakość filtracji. Wytwarzany przez wartościowy koncern samochodowy filtr Filtron nadaje się do każdego typu auta. Można go odszukać przy okazji kontroli niejednego samochodu. W dobrych sklepach zajmujących się rozprowadzaniem części samochodowych kierowca jest w stanie zamówić filtry o różnym przeznaczeniu, między innymi: powietrza, kabiny, oleju, paliwa. W jednym komfortowym miejscu nie brakuje wszystkich potrzebnych do oczyszczenia wnętrza auta akcesoriów. Zakupy tego typu coraz większa liczba właścicieli pojazdów przeprowadza w Internecie. Jest to najlepsza droga do tego, żeby za dobrą markę nie płacić wygórowanej ceny.

filtr Filtron

Sprawny samochód na dłużej

Auto w dzisiejszych czasach jest drogą maszyną. Trudno odnaleźć się w obecnej rzeczywistości bez samochodu, potrzebny jest zarówno do działań prywatnych, jak i służbowych. Z filtrami Filtron łatwiej jest dbać o taki użytkowy sprzęt. Wyprodukowanie ich z trwałych, przydatnych materiałów jest działaniem pozytywnie wpływającym na funkcjonowanie auta. Będzie można ich używać długo, czego nie można powiedzieć o produktach marek mniej znanych na rynku. Każdy taki artykuł można reklamować, jeśli nie sprawdzi się on w czasie użytkowania. Filtr Filtron poprawia użytkowość maszyny, każdy z nich jest szczególnie istotny, gdy liczy się bezpieczeństwo w czasie jazdy. Sprawiają, że zarówno komfort przebywania w samochodzie, jak i stan techniczny maszyny jest na zadowalającym poziomie niezależnie od rocznika auta.

Jak wymienić szybę w ciągniku – kilka istotnych wskazówek

0
traktor

Podjąłeś decyzję o samodzielnej wymianie szyby w kabinie ciągnikowej? Trzeba przyznać, że zadanie bywa skomplikowane, lecz jest to do zrobienia, jeśli dysponujesz doświadczeniem i umiejętnościami.  Jak sobie z tym poradzić? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który powinien Ci pomóc.

Zacznijmy od skompletowania niezbędnych akcesoriów, elementów wyposażenia i narzędzi. Jednym z obowiązkowych produktów jest klej do szyb, który powinien charakteryzować się wysoką jakością i niezawodnością. Poznaj tajemnice wybitnych specjalistów z wiedzą zdobywaną przez lata.

Wybierz odpowiedni asortyment

Skąd pewność, że dany klej do szyb będzie odpowiedni? Inwestując w wysokogatunkowe akcesoria i narzędzia, otrzymujesz gwarancję, że ich zastosowanie będzie maksymalnie zadowalające i bezpieczne. Przełoży się to nie tylko na profesjonalizację działań i komfort realizacji wymiany, ale również na wytrzymałość w trakcie eksploatacji.

Skąd pewność, że dane produkty są dobrej klasy? Jeśli są one markowe, prawdopodobnie zagwarantują one doskonałe wartości i spełnią wszystkie oczekiwania potencjalnych użytkowników? Skąd taka pewność? Otóż żadna renomowana firma nie będzie ryzykować swoim dobrym imieniem, by okazało się, że przez kilka niedopatrzeń produkcyjnych, są oni źle postrzegani na rynku, na którym jest duża konkurencja. Wybrany klej do szyb musi być bezpieczny i wytrzymały – ma on w końcu często kontakt z bardzo niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i nie tylko!

Zacznij działać jak specjalista

Masz wszystko pod ręką? W takim razie zacznij działać! Zabezpiecz swoją maszynę i całą kabinę ciągnika, ponieważ ograniczysz w ten sposób ryzyko szkód lub zanieczyszczenia. Wykorzystaj w tym celu folię malarską i taśmę. Jeśli udało Ci się to zrobić, możesz przejść do wycięcia szyby przy pomocy żyłki. Zabezpiecz się jednak i kup zapas, gdyż czasem wystarczy jedynie nieodpowiedni kąt, by pękła. Należy robić to w dwie osoby, gdyż maksymalizujesz w ten sposób efektywność, wydajność i bezpieczeństwo. Szyba już wyciągnięta? Pozbądź się starej uszczelki, a raczej jej resztek, weź nowy asortyment i zgodnie z zaleceniami producenta nałóż klej, nową uszczelkę i umieść szybę w satysfakcjonującym miejscu.

Co, jeśli nigdy do tej pory tego nie robiłeś? Warto poprosić o pomoc kogoś, kto robił już takie rzeczy i wie, jak pracować z delikatnymi komponentami. Szyba bez wątpienia wymaga szczególnej uwagi, a klej do szyb musi zostać nałożony w sposób precyzyjny.

Zalety i wady napędu hybrydowego

0
Zalety i wady napędu hybrydowego

Z pewnością słyszałeś wiele faktów i mitów na temat silników hybrydowych. Jakie są tak naprawdę ich mocne i słabe strony? Warto to sprawdzić, zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

Jak dbać o koła w samochodzie?

0
dbaj o koła samochodowe
fot. pexels.com

O samochód należy dbać, nie tylko by był czysty, ale również, aby pozostał jak najdłużej sprawny. Dlatego bardzo ważnym jest by go pielęgnować, robić przeglądy oraz sprawdzać każdy jego element, a zwłaszcza koła. Jak o nie dbać prawidłowo?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/srodki-do-pielegnacji-kol/

Odpowiednie opony

Przede wszystkim musimy mieć założone odpowiednie opony do naszego modelu samochodu. Jeśli jest sezon jesienno-zimowy, zanim pojawi się śnieg powinniśmy je zmieniać na zimowe, a gdy przychodzi wiosna, na letnie.

Odpowiednie opony to klucz do sukcesu, gdyż są one dostosowane do konkretnych warunków atmosferycznych, a co za tym idzie, ochronią nas przed mrozem, wilgocią, śliską nawierzchnią, itd. Unikniemy wówczas wypadku!

Dodatkowo odpowiednie opony to również odpowiednia przyczepność auta do nawierzchni, zatem jest ono bardziej stabilne i przyczepne, co również ochroni nas przed wypadkiem. Oczywiście musisz również dostosowywać prędkość do warunków jazdy, bowiem od wypadku nie ochronią cię wyłącznie dobre opony!

Dbaj o koła

O koła możesz również dbać w inny sposób. Przede wszystkim systematycznie sprawdzaj poziom powietrza w oponach, a także przyczepność kołpaków. Sprawdzaj to wszystko w miejscu do tego wyznaczonym, przy stacji benzynowej. Możesz to zrobić przy pomocy specjalnego urządzenia, które przykładach do wentylka i sprawdzasz jaki jest poziom ciśnienia powietrza w kołach.

Nie zapomnij także o myciu kół i podwozia. To te części pracują najintensywniej w twoim samochodzie, a także najczęściej się brudzą. Będąc na myjni skorzystaj z myjki ciśnieniowej i aktywnej piany i dokładnie wyczyść koła oraz podwozie.

Zimą może być tak, że na kołach zatrzyma nam się dużo błota oraz zamrożonego śniegu, zatem warto zaglądać pod samochód, aby sprawdzi, faktyczny stan naszych kół. Również mogą się tam chować zwierzęta w poszukiwaniu ciepła, zatem sprawdź, zanim odpalisz samochód, czy nie kryje się na kole jakieś zwierzę!

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/modne-turbany-na-lato/

Do czego służy powłoka ceramiczna?

0
powłoka ceramiczna

Lakier samochodowy to wymagająca pielęgnacji i konserwacji powłoka, która podatna jest na mechaniczne uszkodzenia. Do jej czyszczenia należy wykorzystywać wyłącznie produkty do tego przeznaczone. Ceramiczna powłoka to zyskujące na popularności rozwiązanie, które pozwala na trwałą ochronę tej delikatnej powierzchni.

Złomowanie samochodu ciężarowego

0
Złomowanie samochodu ciężarowego

Złomowanie pojazdu to tak naprawdę ostatnia chwila, kiedy możemy na nim zarobić. Oczywiście nie będzie to kwota porównywalna ze sprzedażą sprawnego auta. Z drugiej strony złomowanie pozwala nie tylko na otrzymanie pewnej sumy pieniędzy, ale także na redukcję kosztów związanych z eksploatacją wysłużonego auta. Większość z nas doskonale zna procedury, jakie obowiązują przy złomowaniu samochodów osobowych. A jak jest w przypadku aut ciężarowych?

Kiedy najlepiej zezłomować samochód ciężarowy?

Auta ciężarowe są wykorzystywane w firmach, a więc dopóki jeżdżą, przynoszą zysk przedsiębiorstwu. To sprawia, że poziom wyeksploatowania aut ciężarowych jest większy aniżeli w przypadku samochodów osobowych. Naturalnie specyfika tych pojazdów sprawia, że pod kątem konstrukcyjnym i mechanicznym są one o wiele bardziej wytrzymałe od samochodów, których używamy prywatnie. W niektórych przypadkach przebiegi aut ciężarowych sięgają milionowych wartości. Niestety nawet najtrwalsze podzespoły mają określone granice wytrzymałości.

Złomowanie auta należy rozważyć w momencie, gdy koszty jego eksploatacji zaczynają wyraźnie obniżać zyski związane z wykorzystywaniem samochodu. W takiej sytuacji trzeba poważnie zastanowić się nad jego kasacją. A dlaczego nie sprzedaż? Z prostego powodu. Znalezienie nabywcy chętnego na zakup wyeksploatowanego pojazdu jest bardzo trudne. W przypadku aut ciężarowych to wręcz karkołomne zadanie. Raczej nikt nie będzie chciał inwestować środków w ciągnik siodłowy, którego stan techniczny jest na dobrą sprawę zupełnie nieznany. Jest wielce prawdopodobne, że takie auto nie zostanie dopuszczone do ruchu. Jedynym sensownym powodem może być chęć zakupu auta na części.

Gdzie można zezłomować auto ciężarowe?

Wybierając auto szrot, należy najpierw sprawdzić, czy dany punkt ma odpowiednią licencję i jest umieszczony na liście stacji demontażu. Lista taka jest publikowana przez wojewodę. Jedynie w takim przypadku można mieć pewność, że złomowanie pojazdu przeprowadzi wykwalifikowana firma. Auto złom może zaproponować kilka rozwiązań w zakresie pozbycia się starego samochodu. Taka firma może zaoferować odkupienie pojazdu, kasację auta, które zostało wycofane z eksploatacji, lub złomowanie i unieważnienie dokumentów pojazdu. Oferta stacji demontażu obejmuje również możliwość zakupu używanych części do aut osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Jak oddać auto do punktu kasacji?

Transport niesprawnego samochodu ciężarowego może być dla jego właściciela nie lada problemem. Na szczęście punkty kasacji są przygotowane na taką sytuację. Wystarczy zgłosić chęć złomowania auta drogą telefoniczną lub mailową. Auto szrot zaoferuje nie tylko złomowanie, ale także transport pojazdu do punktu kasacji. Po przewiezieniu do miejsca złomowania weryfikowana jest waga pojazdu i na tej podstawie jego dotychczasowemu właścicielowi wypłacana jest odpowiednia kwota. Punkt kasacji wydaje również stosowne oświadczenie o złomowaniu pojazdu, z którym właściciel może udać się do Wydziału Komunikacji celem wyrejestrowania auta.

Jeśli szukacie sprawdzonego i rzetelnego punktu kasacji, to warto skorzystać z oferty firmy Auto Kurek. Duże doświadczenie oraz wiele usług pozwala zaoferować właścicielom pojazdów najkorzystniejszą opcję pozbycia się auta.

Jakość to przyjemność z zakupów – sklep z wycieraczkami

0
sklep z wycieraczkami

Zakupy to czynność, która bez wątpienia uwielbiana jest przez zdecydowaną większość z nas. Oczywiście największą radość sprawiają nam zakupy odzieżowe i produkty codziennego użytku, np. nowy telewizor itp. Nie wolno jednak zapominać o swoich bezpieczeństwie i co jakiś czas zastanowić się nad inwestycją w asortyment poprawiający komfort jazdy samochodem.

O czym zapominamy często przed dalekimi podróżami lub w trakcie codziennej eksploatacji? Oczywiście są to wycieraczki samochodowe, które w końcu odpowiadają za naszą widoczność, gdy warunki atmosferyczne nie należą do najlepszych. Jaki zatem sklep z wycieraczkami jest odpowiednim wyborem, by czuć pełną satysfakcję z dokonanych zakupów? Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi, dzięki którym o wiele szybciej znajdziesz ofertę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Recenzje i opinie klientów

Skąd pewność, że sklep z wycieraczkami zaspokoi Twoje potrzeby? To proste! Wystarczy wybrać ofertę, która cieszy się uznaniem innych klientów. Na tej podstawie bez wątpienia szybko znajdziesz ofertę, która spełni Twoje indywidualne oczekiwania. Skoro zaspokoiła ona potrzeby innych wymagających interesantów, z Twoimi prawdopodobnie również sobie poradzi. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że kupione wycieraczki będą doskonale dopasowane, idealną alternatywą jest zakup produktów w tak zwanym autoryzowanym serwisie producenta.

Doświadczenie i obecność na rynku

Im sklep z wycieraczkami jest dłużej w branży, tym większym doświadczeniem może się pochwalić. To raczej logiczny wniosek, z którym bez wątpienia każdy jest w stanie się zgodzić. Jeśli jednak działalność utrzymała się przez wiele lat w branży, oznacza to, że prawdopodobnie spełniała oczekiwania potrzeby i oczekiwania klientów, więc można jej zaufać. Jeśli więc chcesz upewnić się, że będzie w stanie zagwarantować Ci maksymalny poziom zadowolenia, zajrzyj do zakładki o nazwie O Nas lub O Firmie i sprawdź, jak długim stażem może się dany dystrybutor pochwalić.

Asortyment od sprawdzonych producentów

Każdy sklep z wycieraczkami dba o to, by klienci byli usatysfakcjonowani z produktów, które otrzymali w zamówieniu. Wybierają zatem do swoich katalogów produktów rekomendowane marki, które cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie. Jeśli więc również chcesz mieć gwarancję, że po kilku dniach eksploatacji, wybrany przez Ciebie asortyment nie będzie do wymiany, zaufaj jedynie doświadczeniu popartemu przez komentarze i opinie innych. Czasem lepiej dopłacić nieco więcej, niż później żałować.

Jak sprzedać auto na korzystnych warunkach?

0
Jak sprzedać auto na korzystnych warunkach

Rynek samochodów z drugiej ręki jest potężny. Dzięki temu zawsze znajdziemy osobę zainteresowaną naszym pojazdem. Jednak potencjalni kontrahenci, z którymi rozmawiamy przez portale ogłoszeniowe to często osoby niekonkretne, które zabierają nam czas. W praktyce trudno o udaną transakcję. Jak zadbać o to, aby sprzedaż auta odbyła się w przyjemnej atmosferze i osiągnąć oczekiwane korzyści?

Postaw na profesjonalistów!

Zapomnij o męczących telefonach i nieprzyjemnych negocjacjach. Przekonaj się, że sprzedaż samochodu może być banalnie prosta. Wystarczy odwiedzić skup aut, w którym zespół wykwalifikowanych profesjonalistów rzetelnie oceni stan pojazdu i zaproponuje uczciwą kwotę. Wszystko po to, aby każda ze stron osiągnęła satysfakcjonujące warunki podczas finalizacji transakcji. To doskonała oferta dla osób, które jak najszybciej chcą sprzedać auto, aby nie straciło na wartości, stojąc w garażu. Otrzymane pieniądze można zainwestować w nowy samochód i znacznie poprawić komfort jazdy. Auto Kurek Car Gryf to miejsce, w którym możesz dokonać sprzedaży auta każdej marki. Firma zajmuje się skupem samochodów osobowych, sportowych, terenowych, a nawet autobusów i pojazdów ciężarowych. Skup czynny jest przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Wszystko po to, abyś w każdej chwili mógł skorzystać z niezbędnych usług. 

Złomowanie pojazdów

Zdarza się, że sprzedaż auta jest niemożliwa, a ewentualne naprawy znacznie przewyższyłyby jego wartość. Wtedy jedynym wyjściem może być złomowanie. Auto Kurek Car Gryf to nie tylko punkt skupu aut, ale również licencjonowana stacja demontażu pojazdów. Kasacją zawsze zajmują się osoby z uprawnieniami, którzy działają zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów. Oznacza to, że auto możesz zezłomować bezpłatnie, a także unieważnić dokumenty. Obsługa stacji każdemu gwarantuje najwyższy profesjonalizm oraz indywidualne podejście do klienta.

Sprzedaż części

Szeroki asortyment usług obejmuje również sprzedaż części samochodowych. W ofercie znaleźć można elementy, które pozwolą na naprawę samochodów przeróżnych marek. Na szczególną uwagę zasługują konkurencyjne ceny, a także ilość części, jakie mogą zaproponować specjaliści. Dzięki temu będziesz mógł naprawić swoje auto, nie wydając przy tym astronomicznych kwot. Kierowcy, którzy poszukują tanich, a jednocześnie funkcjonalnych rozwiązań będą zachwyceni. Wielu klientów doceniło jakość usług Auto Kurek Car Gryf i wraca tam z uśmiechem na twarzy. To doskonała propozycja dla najbardziej wymagających.

Mercedes – czy to wciąż dobra marka?

0
Mercedes

Samochody marki Mercedes przez lata uchodziły za niezwykle wytrzymałe i niezawodne. Takie auta uważano też za luksusowe, przeznaczone dla osób o wysokich dochodach. Czy nadal Mercedes to marka, na którą warto postawić? Czy warto wybrać samochody używane Mercedes? Ile trzeba na nie wydać? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Mercedes Benz – marka z tradycjami

Samochody używane Mercedes cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Nic dziwnego, ponieważ to marka z bogatymi tradycjami. Oryginalnie auta powstały w Niemczech. W latach 80. XIX wieku pierwszego Mercedesa wypuściła linia produkcyjna, należąca do duetu – Karl Benz i Gottlieb Daimler. Swoją nazwę auto zawdzięcza natomiast córce Emila Jellinka – prekursora światowego automobilizmu. W ciągu ponad stu lat swojej działalności firma Karla Benza i Gottlieba Daimlera rozrastała się i przechodziła różne transformacje. Dzisiaj prawie 70 procent udziałów należy do przedsiębiorców i inwestorów spoza obszaru Republiki Federalnej Niemiec. Sam znak handlowy Mercedesa jest natomiast warty ponad 21,5 miliarda dolarów.

Mercedes Benz – jakie auta dzisiaj proponuje?

Początkowo firma Benza i Daimlera produkowała tylko kilka modeli aut. Dzisiaj jest ich 550. Przedsiębiorstwo oferuje zarówno samochody osobowe, auta wyścigowe, jak i pojazdy użytkowe. Zarówno osobowe samochody używane Mercedes, jak i pojazdy ciężarowe cieszą się opinią niezwykle wytrzymałych i skutecznych. Mercedesy nie kosztują jednak mało. Za nowego SUV-a EQC trzeba zapłacić od 330 tysięcy złotych. Kompaktowa limuzyna w klasie A kosztuje natomiast mniej więcej 100 tysięcy złotych. Dla osób, nieposiadających tak dużego budżetu, rozwiązaniem mogą być jednak samochody używane Mercedes. Ceny kilkuletnich modeli schodzą już grubo poniżej progu 100 tysięcy złotych, dzięki czemu są przystępne dla „zwykłych śmiertelników”.

Czy używane auto to dobry pomysł?

Wiele osób z dystansem podchodzi do używanych aut. Warto jednak podkreślić, że współczesne systemy pozwalają na dokładne prześledzenie historii pojazdu. Jeżeli auto zostało zakupione w Polsce, cała historia będzie dostępna w autoryzowanych serwisach. Można w tym zakresie skorzystać też z bezpłatnego raportu z Centralnej Ewidencji Pojazdów, dostępnego na stronie rządowej. Dzięki numerowi VIN można ustalić niemal każdą informację na temat pojazdu. Samochody używane Mercedes są zatem w zasięgu każdego fana motoryzacji. Wystarczy trochę poszperać w dostępnych ofertach sprzedaży.