Instalacja LPG, w jakim samochodzie sprawdzi się najlepiej?

Gdy cena za paliwo zaczęła rosnąć, zwiększyło się także zainteresowanie LPG, jako sposobem na zmniejszenie kosztów podróży. Jest to świetna inwestycja na przyszłość! Warto odczarować LPG, bo nie jest ani taki niebezpieczny, ani taki drogi jak się mówi! Wprost przeciwnie!

Co to jest LPG?

LGP, czyli Liquefied Petroleum Gas to mieszanina propanu i butanu. Przechowywany pod ciśnieniem jest cieczą, choć ogólnie to gaz. Jego pozyskiwanie odbywa się poprzez odwierty gazu ziemnego oraz przy rafinacji ropy naftowej, jako skutek uboczny.

Bezpieczeństwo stosowania gazu

Mówi się, że LPG jest niebezpieczny i nie należy go instalować w każdym samochodzie. Okazuje się, że to nie jest prawda! Wystarczy prawidłowy montaż, odpowiednio dobrany i wyregulowany model instalacji, by móc bezpiecznie korzystać z LGP. Od razu trzeba sprostować popularny mit, że butla z gazem wybucha przy wypadku. Okazuje się, że o wiele łatwiej jest uszkodzić zbiornik paliwa, niż butlę z gazem. Ta ma jeszcze specjalny zawór, który nie pozwala na wybuch.

Silnik, a instalacja gazowa

Jakie silniki najlepiej tolerują instalację LPG? Nie bez powodu się mówi, że im starsza konstrukcja, tym lepiej toleruje LGP. W jakich pojazdach najczęściej stosowane są instalacje LPG? W takich, które mają pojemność silnika od 1400 do 2000 cm3. Nie da się ukryć, że w takich LPG sprawdza się najlepiej. Są to samochody VW-Audi, BMW, Opel i Honda.

Czy tylko ten typ samochodów można wyposażyć w instalację LPG? Nie! Równie dobrze każdy silnik można wyposażyć w instalację LPG. Pewną barierą są nowoczesne silniki, gdzie stosowany jest wtrysk paliwa, co wymaga drogich instalacji dostosowanych tylko do danego modelu.

Warto zainteresować się LPG i poczytać artukuły napisane przez profesjonalistów, zamiast wierzyć obiegowym opiniom i mitom, które od dawna są już przestarzałe. LGP jest dobrą alternatywą i sposobem na oszczędności. Jest to pewna inwestycja, ale na przestrzeni lat, jak najbardziej opłacalna. Warto dowiedzieć się więcej i podjąć właściwą decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ