Jakie ogrzewanie postojowe wybrać?

Ogrzewanie postojowe to czysta przyjemność. Jak się domyślacie, ta przyjemność także sporo kosztuje. Pytanie- czy to jest opłacalne?

Ogrzewanie postojowe to nic innego jak ogrzewanie wnętrza samochodu przy minusowych temperaturach. Podnosi ono temperaturę silnika, ociepla płyn chłodniczy, a także- co najprzyjemniejsze- wtłacza podgrzane powietrze do kabiny. Brzmi bardzo miło, prawda? To ile za tę przyjemność?

Ogrzewanie spalinowe

Ogrzewanie spalinowe porównywane jest do domowego grzejnika. Nic dziwnego, że najczęściej stosuje się go do ciężarówek i samochodów dostawczych.

Istnieje także ogrzewanie spalinowe mokre, które jest nieco bardziej zaawansowane technologicznie od tego suchego. Jak działa? Wykorzystuje paliwo ze zbiornika, potem podgrzewa płyn chłodniczy, a na koniec wymusza jego ruch w układzie. W czasie tego działania uruchamiane są nawiewy, a ciepłe powietrze znajduje się w środku.

Ogrzewanie elektryczne

To rozwiązanie najtańsze w porównaniu do reszty. Jak to działa? Należy zamontować specjalną grzałkę w silniku. Niestety problem z ogrzewaniem elektrycznym jest jeden, ale za to znaczący- potrzebujemy do tej przyjemności zasilania 230V, czyli najczęściej takiego zewnętrznego.

Kryterium wyboru

Naszym kryterium wyboru powinien być przede wszystkim budżet, jaki możemy przeznaczyć na dane ogrzewanie. Do tego nie da się ukryć, że zupełnie inne ogrzewanie wybierzemy w zależności od naszego miejsca zamieszkania i możliwości. Ci, którzy mają możliwość podłączenia się do źródła prądu, z pewnością wybiorą ogrzewanie elektryczne- bo jest tanie i wygodne. Ci zaś, którzy nie mogą liczyć na takie udogodnienia mają do wyboru ogrzewanie spalinowe suche albo mokre. Różnica cenowa między ogrzewaniem spalinowym a elektrycznym jest naprawdę znacząca- to spalinowe kosztuje 3 000 złotych, a elektryczne tylko 700 złotych, jak widać ,różnica jest naprawdę duża!

Takie artukuły jak ten mają za zadanie przedstawić wady i zalety wybranych rozwiązań. To z pewnością pozwoli podjąć dobrą i przemyślaną decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ