Salon piękności dla samochodu?

Kto powiedział, że salon piękności może dotyczyć wyłącznie ludzi? Naszym samochodom również należy się troska, w końcu na co dzień to one „odwalają brudną robotę”. Samochody naprawdę nie mają z nami lekko – nie zawsze mamy czas podjechać na myjnię, nie mówiąc już o dodatkowych zabiegach pielęgnacyjnych dla naszego auta. To duży błąd! Warto troszczyć się o samochody na co dzień, a nie tylko od święta, dzięki czemu będą służyć nam znacznie dłużej.

Jakie zabiegi warto zafundować swojemu samochodowi?

  1. Korekta lakieru

To dobry zabieg dla tych samochodów, które nigdy nie miały zabezpieczanego lakieru. Jak wiadomo, powłoka jest najbardziej narażona na uszkodzenia – w trakcie jazdy od karoserii mogą odbijać się np. drobne kamyki wypadające spod kół. Dodajmy do tego uszkodzenia powstałe przez działanie promieniowania UV i zniszczenia od soli drogowej. Korekta lakieru pozwoli usunąć wszelkie zarysowania i przywróci lakierowi większą estetykę. Sam proces korekcji lakieru jest stosunkowo prosty, ale i tak warto zlecić wykonanie tego zabiegu profesjonalistom. Sami możemy spowodować więcej szkód niż pożytku. Korekta lakieru zaczyna się od dokładnego umycia pojazdu, następnie fachowiec dokonuje ekspertyzy powłoki lakierniczej. Później następuje dekontaminacja lakieru i wreszcie korekta. Przy dobrze wykonanej korekcie można usunąć nawet 95% zarysowań.

  1. Detailing wnętrza

Choć samochód zdecydowanie szybciej zużywa się od zewanątrz, to warto dbać również o jego wnętrze. Jeśli chcesz, żeby twój samochód wyglądał, jakby naprawdę wyszedł z salonu piękności, zamów u specjalisty detailing wnętrza. Fachowiec nie tylko wyczyści wszystkie zakamarki w samochodzie z kurzu, ale też zadba o powierzchnie plastikowe, skórzane, metalowe. Dodatkowo w ramach detailingu przeprowadza się też pranie i impregnację tapicerki oraz konserwację plastików.

  1. Renowacja reflektorów

Nie tylko lakier ulega zużyciu; również na reflektorach można zauważyć częste ślady użytkowania. Po pewnym czasie reflektory stają się matowe i zaczynają brudzić się wewnątrz np. przez zmniejszenie szczelności. Renowacja reflektorów pozwala na ich dokładne oczyszczenie, zabezpieczenie sąsiadujących elementów, wypolerowanie oraz zabezpieczenie reflektorów woskiem.

  1. Powłoka ceramiczna firewall

Powłoka ceramiczna to droższy, ale zdecydowanie warty swojej ceny zabieg. Dzięki niemu możesz zabezpieczyć lakier samochodu na około 2 lata. Powłoka nie tylko chroni przed zarysowaniami i czynnikami atmosferycznymi, ale też odpycha wodę i brud, dzięki czemu samochód z powłoką ceramiczną jest o wiele łatwiej utrzymać w czystości niż zwykłe auto. Ponadto powłoka ceramiczna gwarantuje też zwiększenie estetyki – po zabiegu każdy samochód wygląda jak zrobiony na „wysoki połysk”, a efekt jest o wiele lepszy niż przy stosowaniu zwykłych wosków syntetycznych. Powłoka gwarantuje też ochronę przed promieniowaniem UV, które bardzo często niszczy lakier samochodów.

Autor:  Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki pomocy firmy Ecopless z Pszczyny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ