opony zimowe

Samochody osobowe to najpopularniejszy rodzaj aut, jakie można spotkać na naszych drogach. Wiele z nich wyposażonych jest w opony o rozmiarze 205/55 R16, co przekłada się na ich popularność w ofertach wszystkich producentów. Po które zatem warto sięgnąć i czego się po nich spodziewać?

Charakterystyka opon zimowych

Opony zimowe muszą odpowiadać na potrzeby, jakie uwarunkowane są przez panującą w tym okresie aurę. Ich niewątpliwie najważniejszą cechą jest dobra przyczepność do podłoża, zapewniana przez dwa czynniki.

Pierwszym z nich jest odpowiednia mieszanka zastosowanych do produkcji gum, która przekłada się na odpowiednią miękkość opony. W efekcie może ona zostać dobrze dociśnięta do podłoża przez ciężar samochodu, co przekłada się na zwiększenie siły tarcia. W efekcie zgodnie z zasadami fizyki, samochód jest lepiej przytrzymywany na podłożu.

Drugi czynnik, wpływający na przyczepność, to odpowiedni system odprowadzania wody i błota pośniegowego, zależny od efektywnie przygotowanego bieżnika. Jest to parametr, który może być krytyczny w trakcie zimowych dni, zapobiegając ślizganiu się na powierzchni wody lub na błocie pośniegowym, zalegającym na drodze. W efekcie, dzięki dobrze przygotowanemu bieżnikowi, możliwe jest odpowiednie „przytrzymanie” auta w tym miejscu, w którym powinno się ono znajdować.

Kwestie ekonomiczne

Istnieje kilka kwestii związanych z ekonomią jazdy w warunkach zimowych. Pierwszym jest zużycie paliwa, które bezpośrednio wpływa na codzienne koszty użytkowania samochodu. Przy dobrze dobranej oponie zimowej, nie powinna ona zwiększać tych kosztów w sposób odczuwalny dla portfela, niezależnie od tego, jak zmienia parametry jazdy. Warto więc wybrać ogumienie, które posiada najlepszą mieszankę bitumiczną, gwarantującą, że komfort prowadzenia samochodu nie pociągnie za sobą zwiększenia ceny za paliwo.

Druga kwestia to cena samej opony. Jest ona zazwyczaj stosunkowo wysoka, stanowi odzwierciedlenie dobrej jakości i dostosowania do specyficznych, zimowych warunków. Jednocześnie jednak droższe, markowe opony mają znacznie dłuższą żywotność niż ich tańsze zamienniki. W efekcie są więc inwestycją na wiele lat i nie trzeba ich wymieniać co dwa sezony, jak mogłoby się wydarzyć w przypadku gorszej jakości ogumienia. W rezultacie mogą więc być bardzo ekonomiczne.

Tanie opony Kleber

Francuska marka Kleber swoją historię rozpoczęła w 1910 roku. Od tej pory produkuje opony, należące do kategorii klasy średniej. Tanie opony zimowe Kleber 205/55 R16 odznaczają się jednak nie tylko atrakcyjną ceną. Zostały przygotowane z dbałością o wysoką jakość, dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki gumy, która gwarantuje doskonałe warunki jazdy i wysoką wytrzymałość na zimowe warunki atmosferyczne. Posłużą przez wiele lat, zapewniając pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ