Złomowanie samochodu ciężarowego

Złomowanie pojazdu to tak naprawdę ostatnia chwila, kiedy możemy na nim zarobić. Oczywiście nie będzie to kwota porównywalna ze sprzedażą sprawnego auta. Z drugiej strony złomowanie pozwala nie tylko na otrzymanie pewnej sumy pieniędzy, ale także na redukcję kosztów związanych z eksploatacją wysłużonego auta. Większość z nas doskonale zna procedury, jakie obowiązują przy złomowaniu samochodów osobowych. A jak jest w przypadku aut ciężarowych?

Kiedy najlepiej zezłomować samochód ciężarowy?

Auta ciężarowe są wykorzystywane w firmach, a więc dopóki jeżdżą, przynoszą zysk przedsiębiorstwu. To sprawia, że poziom wyeksploatowania aut ciężarowych jest większy aniżeli w przypadku samochodów osobowych. Naturalnie specyfika tych pojazdów sprawia, że pod kątem konstrukcyjnym i mechanicznym są one o wiele bardziej wytrzymałe od samochodów, których używamy prywatnie. W niektórych przypadkach przebiegi aut ciężarowych sięgają milionowych wartości. Niestety nawet najtrwalsze podzespoły mają określone granice wytrzymałości.

Złomowanie auta należy rozważyć w momencie, gdy koszty jego eksploatacji zaczynają wyraźnie obniżać zyski związane z wykorzystywaniem samochodu. W takiej sytuacji trzeba poważnie zastanowić się nad jego kasacją. A dlaczego nie sprzedaż? Z prostego powodu. Znalezienie nabywcy chętnego na zakup wyeksploatowanego pojazdu jest bardzo trudne. W przypadku aut ciężarowych to wręcz karkołomne zadanie. Raczej nikt nie będzie chciał inwestować środków w ciągnik siodłowy, którego stan techniczny jest na dobrą sprawę zupełnie nieznany. Jest wielce prawdopodobne, że takie auto nie zostanie dopuszczone do ruchu. Jedynym sensownym powodem może być chęć zakupu auta na części.

Gdzie można zezłomować auto ciężarowe?

Wybierając auto szrot, należy najpierw sprawdzić, czy dany punkt ma odpowiednią licencję i jest umieszczony na liście stacji demontażu. Lista taka jest publikowana przez wojewodę. Jedynie w takim przypadku można mieć pewność, że złomowanie pojazdu przeprowadzi wykwalifikowana firma. Auto złom może zaproponować kilka rozwiązań w zakresie pozbycia się starego samochodu. Taka firma może zaoferować odkupienie pojazdu, kasację auta, które zostało wycofane z eksploatacji, lub złomowanie i unieważnienie dokumentów pojazdu. Oferta stacji demontażu obejmuje również możliwość zakupu używanych części do aut osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Jak oddać auto do punktu kasacji?

Transport niesprawnego samochodu ciężarowego może być dla jego właściciela nie lada problemem. Na szczęście punkty kasacji są przygotowane na taką sytuację. Wystarczy zgłosić chęć złomowania auta drogą telefoniczną lub mailową. Auto szrot zaoferuje nie tylko złomowanie, ale także transport pojazdu do punktu kasacji. Po przewiezieniu do miejsca złomowania weryfikowana jest waga pojazdu i na tej podstawie jego dotychczasowemu właścicielowi wypłacana jest odpowiednia kwota. Punkt kasacji wydaje również stosowne oświadczenie o złomowaniu pojazdu, z którym właściciel może udać się do Wydziału Komunikacji celem wyrejestrowania auta.

Jeśli szukacie sprawdzonego i rzetelnego punktu kasacji, to warto skorzystać z oferty firmy Auto Kurek. Duże doświadczenie oraz wiele usług pozwala zaoferować właścicielom pojazdów najkorzystniejszą opcję pozbycia się auta.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ