Aktywna piana do mycia samochodów i szampon samochodowy – kiedy ich używać?

Aktywna piana do mycia samochodów i szampon samochodowy to dwa kosmetyki, które mają na celu zadbanie o czystość naszego auta. Kiedy ich używać? Czym się różnią? Postaramy się rzucić nieco światła na tę sprawę.

Czysty samochód – chluba właściciela

Kierowców, według stereotypu, możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich zupełnie nie interesuje się swoim samochodem. Dla niej najważniejsze jest by jeździł, a to jak wygląda jest sprawą drugo, a nawet trzeciorzędną. Opozycyjna grupa uważa zaś auto za członka rodziny, o którego trzeba dbać. Ma nie tylko jeździć, ale i być wizytówką domu i właściciela. Jednak zdecydowana większość osób zaliczana jest do trzeciej grupy – zwykłych kierowców. Dla nich auto jest przede wszystkim narzędziem, o które trzeba odpowiednio dbać, by długo nam służyło. Kosmetyka samochodu to dla niektórych przyjemność, ale dla wszystkich obowiązek. Prawo nakazuje, by auto było czyste. Za brudne szyby, lusterka czy lampy możemy dostać mandat do 500 złotych. To najlepszy powód, by zaopatrzyć się w szampon samochodowy lub aktywną pianę do mycia samochodów. Sprawdzamy, czym są oba środki i co je odróżnia.

Aktywna piana do mycia samochodów – dla fanów auto detailingu

Jeżeli wiesz czym jest auto detailing, wiesz również czym jest aktywna piana do mycia samochodów. Te dwa pojęcia są ze sobą nierozerwalne, oczywiście jeżeli mowa o domowym auto detailingu. Otóż aktywna piana do mycia samochodów służy, jak się pewnie domyślasz, do mycia samochodów. Jednak nie jest to zwykły szampon samochodowy. Piana do mycia samochodu służy jako swoisty zmiękczacz. Najłatwiej ją porównać do zmywania naczyń. By zmiękczyć brud i łatwiej umyć talerze, najpierw się je moczy. Dokładnie tak działa aktywna piana do mycia samochodu – https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Piany-aktywne-1548.html. Nakłada się ją przed myciem auta, by usunęła powierzchowne zabrudzenia i zmiękczyła te mocniej przylegające.

Szampon samochodowy – w akcji po aktywnej pianie

Dopiero wtedy, gdy aktywna piana zacznie działać, do gry można wprowadzić szampon samochodowy. Jego działania chyba nie musimy zbytnio tłumaczyć. Szampon samochodowy służy do dokładnego umycia naszego auta. Stosujemy go, by usunąć pozostałe zabrudzenia, z którymi nie dała sobie rady aktywna piana do mycia. Oczywiście, zarówno ją, jak i szampon samochodowy musimy nakładać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zaś wracając do pytań z początku tekstu: różnicę między oboma środkami widać od razu, jednak tak naprawdę auto detailing nie może obejść się bez żadnego z nich.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ