jakie narzędzia niezbędne są do sklejania modeli?

Modelarstwo jest znakomitym hobby, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Różnorodność modeli do sklejania sprawia, że nawet 4 letnie maluchy mogą zacząć sklejać modele. Oczywiście takie modele są dostosowane do umiejętności modelarza.

W przypadku starszych dzieci, które śmiało mogą budować bardziej skomplikowane modele, niezbędne są narzędzia modelarskie. Dzięki nim sklejanie jest łatwiejsze, a model końcowy będzie bardziej precyzyjnie i dokładnie wykonany.

W jakie narzędzia modelarskie warto inwestować?

Nożyk modelarski, jest kluczowym narzędziem wykorzystywanym do sklejania modeli. Podczas zakupu, najlepiej wybrać taki który będzie dobrze leżał w ręce. Dzięki temu każdy wykonany ruch będzie precyzyjny. Najczęściej wybierane są ostrza trójkątne, idealne dla początkującego modelarza.

Nożyczki, również są bardzo ważne. Dzięki nim możemy wycinać większe i mniejsze elementy. Najlepszym wyborem są nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej. Niektórzy lubią pracować nożyczkami, które posiadają ząbki. Takie nożyczki gwarantują równe cięcie.

Statyw, jego zadaniem jest ustabilizowanie i utrzymanie danego elementu modelu. Zazwyczaj jest to element nad którym się pracuje.

Narzędzia modelarskie dla dzieci

Lupa, dzięki niej wykonana praca jest bardziej precyzyjna. Przydaje się w przypadku łączenia i malowania niewielkich elementów modelu.

Pilnik i papier ścierny, są niezbędne do obróbki niektórych elementów modelu. Szukając odpowiedniego pilnika, należy szukać takiego, który jest wykonany z pyłu diamentowego.

Klej, niezbędne narzędzie w modelarstwie. W zależności od materiału modelu do sklejenia, dopasowuje się klej. Inny klej będzie wykorzystany do papieru, drewna, czy metalu.

Pędzel, każdy złożony model należy pomalować, żeby praca była ukończona. Najlepiej wybierać pędzle o różnych kształtach i o różnej wielkości końcówki.

Wycinaki do otworów, czasami wycięcie otworów stanowi problem dla modelarza. Wycinaki do otworów bardzo ułatwiają życie. Najczęściej wykorzystywany jest wybijak szewski oraz wycinak rewolwerowy.

Przeczytaj też: http://www.maxmotors.pl/modele-kolekcjonerskie-dla-dzieci/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ