dbaj o koła samochodowe
fot. pexels.com

O samochód należy dbać, nie tylko by był czysty, ale również, aby pozostał jak najdłużej sprawny. Dlatego bardzo ważnym jest by go pielęgnować, robić przeglądy oraz sprawdzać każdy jego element, a zwłaszcza koła. Jak o nie dbać prawidłowo?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/srodki-do-pielegnacji-kol/

Odpowiednie opony

Przede wszystkim musimy mieć założone odpowiednie opony do naszego modelu samochodu. Jeśli jest sezon jesienno-zimowy, zanim pojawi się śnieg powinniśmy je zmieniać na zimowe, a gdy przychodzi wiosna, na letnie.

Odpowiednie opony to klucz do sukcesu, gdyż są one dostosowane do konkretnych warunków atmosferycznych, a co za tym idzie, ochronią nas przed mrozem, wilgocią, śliską nawierzchnią, itd. Unikniemy wówczas wypadku!

Dodatkowo odpowiednie opony to również odpowiednia przyczepność auta do nawierzchni, zatem jest ono bardziej stabilne i przyczepne, co również ochroni nas przed wypadkiem. Oczywiście musisz również dostosowywać prędkość do warunków jazdy, bowiem od wypadku nie ochronią cię wyłącznie dobre opony!

Dbaj o koła

O koła możesz również dbać w inny sposób. Przede wszystkim systematycznie sprawdzaj poziom powietrza w oponach, a także przyczepność kołpaków. Sprawdzaj to wszystko w miejscu do tego wyznaczonym, przy stacji benzynowej. Możesz to zrobić przy pomocy specjalnego urządzenia, które przykładach do wentylka i sprawdzasz jaki jest poziom ciśnienia powietrza w kołach.

Nie zapomnij także o myciu kół i podwozia. To te części pracują najintensywniej w twoim samochodzie, a także najczęściej się brudzą. Będąc na myjni skorzystaj z myjki ciśnieniowej i aktywnej piany i dokładnie wyczyść koła oraz podwozie.

Zimą może być tak, że na kołach zatrzyma nam się dużo błota oraz zamrożonego śniegu, zatem warto zaglądać pod samochód, aby sprawdzi, faktyczny stan naszych kół. Również mogą się tam chować zwierzęta w poszukiwaniu ciepła, zatem sprawdź, zanim odpalisz samochód, czy nie kryje się na kole jakieś zwierzę!

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/modne-turbany-na-lato/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ