Zalety i wady napędu hybrydowego

Z pewnością słyszałeś wiele faktów i mitów na temat silników hybrydowych. Jakie są tak naprawdę ich mocne i słabe strony? Warto to sprawdzić, zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

Napęd hybrydowe

Silniki hybrydowe zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność i często uważane są za synonim nowoczesnych technologii. Mało kto wie, że pierwsze rozwiązania tego typu opracowywane były już na początku XX wieku. Oczywiście od dzisiejszych systemów dzieliły je lata świetlne, warto jednak pamiętać, że napędy hybrydowe mogą poszczycić się naprawdę długą historią, a obecnie stosowane rozwiązania są naprawdę nowoczesne i niezwykle funkcjonalne.

Mocne strony silników hybrydowych

Najczęściej powtarzaną i bezsprzecznie największą zaletą silników hybrydowych jest znacznie mniejsze spalanie niż w silnikach spalinowych. Konkretne liczby zależą oczywiście od wybranych modeli, jednak jeśli porównamy auta tej samej klasy, zawsze lepiej wypada hybryda. Szczególnie widoczna jest różnica podczas poruszania się po mieście, gdzie trzeba często zwalniać i hamować. Warto tu wspomnieć również o hybrydach plug-in, które pozwalają na pokonanie nawet kilkudziesięciu kilometrów na tym samym prądzie. Niższe spalanie to nie tylko ulga dla twojego portfela, ale i środowiska. Kupując auto z silnikiem hybrydowym, dbasz o środowisko naturalne, w którym będą wychowywać się twoje dzieci i wnuki. Ponadto hybrydowe jednostki napędowe charakteryzują się cichszą pracą oraz mniejszymi wibracjami. Wszystko to oczywiście bardzo korzystnie wpływa na komfort podróżowania.

Wady silników hybrydowych

Nic nie jest tylko czarne lub tylko białe, trzeba więc wskazać też na słabsze strony tego rozwiązania. Zwykło uważać się, że samochody hybrydowe są znacznie droższe niż ich spalinowe odpowiedniki. Warto jednak przyjrzeć się bliżej ofertom renomowanych dealerów, gdyż niejednokrotnie możesz kupić auto hybrydowe w naprawdę atrakcyjnej i przystępnej cenie. Często podkreślaną wadą jest też fakt, że hybrydy mają mniejsze bagażniki z uwagi na konieczność umieszczenia baterii do napędu. Z tym trudno dyskutować, jednak jak często korzystasz z całej przestrzeni bagażowej? Choć silniki hybrydowe nie są technologią idealną, to jednak w ostatnich latach nastąpiła w tej dziedzinie prawdziwa rewolucja, a zdaniem wielu ekspertów to tego typu auta są przyszłością motoryzacji. I warto dodać – przyszłością, która jest w zasięgu ręki już dziś!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ