Jeśli jesteś właścicielem pickupa lub samochodu jest duża szansa, że ​​w końcu użyjesz go do holowania przyczepy. Holowanie nie jest trudne, ale wymaga trochę przygotowania i kilku ważnych ustawień, zanim zainstalujesz hak holowniczy (na przykład hak do vw caddy). Nasze porady dotyczące holowania pomogą ci w przygotowaniu do holowania.

Przed holowaniem przyczepy

– Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu, aby określić maksymalny limit załadunku i dowiedzieć się, czy producent zamieścił jakiekolwiek uwagi związane z holowaniem. Dowiedz się o różnych typach zaczepów, aby upewnić się, że twój hak jest odpowiedni dla przedmiotu, który chcesz holować. Jeśli jesteś użytkownikiem samochodu Volkswagena, poznaj szeroką ofertę haków holowniczych (w tym hak do vw caddy) na stronie internetowej www.vwuzytkowe-sklep.pl.

– Sprawdź opony i ciśnienie w oponach pojazdu holowniczego i przyczepy oraz upewnij się, że wszystkie nakrętki są dobrze dokręcone (specyfikacje znajdują się w instrukcjach obsługi pojazdu i przyczepy).

– Podłącz przewody przyczepy do ciężarówki; sprawdź wszystkie światła, aby upewnić się, że działają.

= Nałóż lekką warstwę smaru na kulkę przyczepy, zanim połączysz ją z językiem przyczepy.

– Upewnij się, że język przyczepy jest dobrze zamocowany lub zablokowany na kuli zaczepowej, bez nadmiernego luzu.

Podłącz łańcuchy bezpieczeństwa od przyczepy do pojazdu holującego.

– Przyczepy wyposażone w hamulce elektryczne mają urządzenie, które uruchamia hamulce, jeżeli przyczepa odłącza się od pojazdu holującego. System łączy się z ciężarówką lub innym pojazdem za pomocą małego kabla, który pociąga za dźwignię, aby uruchomić zespół hamowania przyczepy, jeśli przyczepa zostanie oddzielona. Jeśli twoja przyczepa ma tę funkcję, używaj jej przy każdym holowaniu.

– Wyreguluj zewnętrzne lusterka wsteczne, aby zobaczyć boki pojazdu holującego i boki przyczepy. Ważne jest, aby mieć dobry widok na pojazdy za tobą i obok ciebie.

Ładowanie przyczepy

Podręczniki użytkownika są dobrym źródłem informacji na temat instrukcji rozmieszczenia ciężarów, ale ogólnie, rozłóż ciężar równomiernie między dwoma bokami i wzdłuż przyczepy. Zabezpiecz ładunek, aby go unieruchomić.

Ciągnięcie przyczepy

Podłączenie przyczepy do pojazdu zmienia prawie wszystko w sposobie, w jaki będziesz kierował samochodem. Będziesz musiał mocniej dociskać pedał gazu, potrzebował większej odległości, aby się rozpędzić, jak również zwiększy się droga hamowania. Zmiany w prowadzeniu oznaczają, że musisz być bardziej przygotowany niż kiedykolwiek na samochody nagle hamujące przed tobą, lub dzieci wyskakujące na ulicę. Ale ponieważ szybkie hamowanie może powodować kołysanie się przyczepy, ważne jest, abyś patrzył jak najdalej przed siebie, abyś mógł przewidzieć, co może znajdować się na twojej drodze, i wykonywać powolne i równomierne manewry.

– Zwolnij w zatłoczonych miejscach.

– Trzymaj większy odstęp od pojazdu przed tobą, niż normalnie.

– Obserwuj, co się dzieje na kilka pojazdów do przodu.

– Zadawaj się bardziej na zakrętach.

Kiedy ciągniesz przyczepę, pamiętaj, że podczas pokonywania zakrętów koła przyczepy nie będą jechać dokładnie po śladach pojazdu holującego Jeśli więc skręcasz w lewo, a lewe koła pojazdu holowniczego znajdują się dokładnie na linii środkowej, lewe koło przyczepy (lub koła) będzie na linii lub poza nią, umieszczając przyczepę na drodze nadjeżdżającego pojazdu . Wykonaj szersze obroty, aby zrekompensować tę różnicę.

Holowanie pod górę i zjazd w dół

– Zmiana biegu na niższy zapewnia większą moc pod górę i pomaga spowolnić jazdę na pochyłości.

– Hamulce będą się przegrzewać, jeśli podczas jazdy w dół trzymasz stopę na pedale hamulca.

Cofanie

– Poruszaj się wolno i nie wykonuj gwałtownych manewrów, gdy cofasz się – lekkie ruchy kierownicy to wszystko, czego potrzebujesz.

– Jeśli to możliwe, niech ktoś poza pojazdem będzie kierował twoimi ruchami.

– Przed każdą podróżą przeczytaj wszystkie podręczniki, które są dostarczane z każdym komponentem do holowania, ale pamiętaj, że bezpieczne holowanie również wymaga praktyki. Poćwicz na pustych drogach lub na pustych parkingach.

Jeśli potrzebujesz osprzętu holowniczego (na przykład hak do vw caddy), odwiedź stronę internetową sklepu Volkswagena, pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl. Znajdziesz tam wysokiej jakości, oryginalne produkty w atrakcyjnych, internetowych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ