Jak i czym dobrze ochronić i odnowić lakier samochodowy?

Wiek samochodu można niejednokrotnie odgadnąć na podstawie wyglądu jego karoserii. Im pojazd jest starszy, tym więcej ma rys, zmatowień oraz wyblaknięć. Dzisiaj jednak można skorzystać z szerokiej gamy kosmetyków oraz zabiegów, które pozwalają na odnowę i ochronę lakieru samochodowego. Na co warto się zdecydować?

Przede wszystkim dobór odpowiedniego postępowania zależny jest od stanu lakieru. Najlepiej już od nowości używać specjalnych środków konserwujących, aby opóźnić wystąpienie nieestetycznych zmian, ale wtedy, gdy są one już widoczne, nic straconego – można skorzystać z bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Ochrona lakieru samochodowego
Najtańszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze środków konserwujących lakier. Zawierają one najczęściej wosk, ale również można zakupić środki polimerowe czy reaktywne, dzięki którym można uzyskać rozmaite powłoki różniące się pod względem gładkości powierzchni, dotyku, trwałości czy współczynnika tarcia.

Droższym, ale trwalszym rozwiązaniem jest nałożenie specjalnych powłok w serwisach specjalizujących się w auto detailingu. Można przykładowo skorzystać z usług nałożenia powłok kwarcowych czy wielowarstwowych powłok ceramicznych, których trwałość wynosi nawet do 5 lat. Chronią one lakier przed nadmiernymi zarysowaniami, dają lustrzane wykończenie, a także mogą nadać mu właściwości hydrofobowe, czyli odpychające wodę. Niezależnie od tego, czy interesuje cię nowy Ford Fokus czy luksusowa limuzyna, warto pomyśleć o takiej inwestycji.

Renowacja lakieru samochodowego
Wtedy, gdy lakier nie wygląda dobrze, także można skorzystać z usługi jego renowacji. Polega ona na specjalnym wypolerowaniu karoserii z użyciem polerek, a także na nałożeniu odpowiednich powłok, które pokrywają rysy i uwydatniają kolor samochodu. Najnowocześniejsze preparaty są w stanie zmniejszyć widoczność praktycznie wszystkich rys. W ten sposób bez konieczności ponownego lakierowania pojazdu można uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny i tym samym podwyższyć jego wartość przed sprzedażą.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ