Kiedy warto sięgnąć po motocyklowy kask typu otwartego?

Jazda motocyklem to mnóstwo frajdy i jednocześnie możliwość kreowania dość specyficznego stylu ubierania się, którego ważną częścią są charakterystyczne motocyklowe dodatki. Doskonałym przykładem takich elementów są stylowe kaski otwarte typu orzeszek, których powierzchnię zwykle ozdabia się ciekawymi grafikami. Zdobione kaski w sklepie motocyklowym to rzecz dość powszechna, aczkolwiek najciekawsze modele kasków otwartych sprzedawane są przez wyspecjalizowane sklepy z motocyklową modą rockową.

Zalety kasków otwartych

Największą zaletą tego typu produktów, poza ich atrakcyjnym wyglądem, jest możliwość czerpania większej przyjemności z tzw. wolnej jazdy. Wiatr owiewający twarz sprawia mnóstwo frajdy, podobnie jak szersze pole widzenia nieograniczone przez mocno zabudowaną konstrukcję kasków integralnych, crossowych czy szczękowych. Kupując gotowe kaski w sklepie motocyklowym, już malowane, ozdobione oryginalną grafiką, inwestujesz również w produkt niezwykle stylowy, który zachowa atrakcyjny wygląd przez długi czas. Dobrej jakości malowanie nie tylko doskonale prezentuje się na gładkiej powierzchni kasku, ale co równie ważne, jest niezwykle trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, na wilgoć i słońce. Malowane kaski ze sklepu motocyklowego zajmującego się sprzedażą produktów dedykowanych szeroko pojętej modzie motocyklowej to również okazja do wyboru produktu możliwie najlepiej odzwierciedlającego estetyczne upodobania, poglądy i zainteresowania motocyklisty.

Kiedy stosować kaski otwarte?

Kask motocyklowy typu otwartego to kask zupełnie pozbawiony szczęki, zabezpieczony ruchomą szybką osłaniającą oczy i fragment twarzy motocyklisty. Oczywiście oglądając otwarte kaski w sklepie motocyklowym dysponującym bogatym wyborem tego typu produktów, z pewnością natkniesz się również na klasyczne kaski orzeszki bez szybki. W tej sytuacji warto zaopatrzyć się jednak w gogle motocyklowe, które zwiększą komfort jazdy przy nieco większej prędkości. Ogólnie przyjmuje się, że kaski typu otwartego najlepiej sprawdzają się w jeździe rekreacyjnej, w ruchu miejskim, przy stosunkowo niewielkich prędkościach. Niestety przy dużej szybkości komfort jazdy w kasku typu otwartego znacząco się obniża – podmuchy wiatru, owady i drobne kamyczki uderzające w twarz motocyklisty to nic przyjemnego. Osoby preferujące spokojną jazdę lub jeżdżące wyłącznie po mieście, a zwłaszcza osoby zauroczone modą rockową, spokojnie mogą pozostać przy otwartych kaskach ze sklepów motocyklowych, które gwarantują najwyższą jakość oferowanego przez siebie wyposażenia motocyklowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ