Lakierowanie felg krok po kroku

Lakierowanie felg może być całkiem proste i przyjemne, jeśli przestrzega się podstawowych zasad. Nie trzeba wtedy wydawać dużych sum na renowację felg w warsztacie samochodowym, gdyż można wszystko zrobić samodzielnie, za o wiele mniejsze pieniądze.

Co trzeba kupić?

Jeśli zleca się wykonanie renowacji felg warsztatowi samochodowemu to trzeba zapłacić zarówno za wszystkie środki które wykorzystuje się podczas wykonywania tej pracy jak i za tak zwaną robociznę. Jeśli. natomiast samodzielnie wykonuje się lakierowanie trzeba zapłacić jedynie za materiały oraz poświęcić trochę czasu.

Przede wszystkim, oczywiście trzeba kupić najwyższej jakości lakier do felg. Jednakże, to rzecz jasna nie wszystko co trzeba posiadać. Jeśli przed użyciem lakieru do felg chce się zlikwidować wszelkie zniszczenia trzeba również mieć w garażu przyrządy, które posłużą do szlifowania felg. Warto także użyć szpachli wypełniające, zwłaszcza wtedy, gdy zniszczenia są dosyć duże.

Jak to robić?

Kolejność wykonywania kolejnych czynności podczas lakierowania felg jest jasno określona. Zaczyna się od zdjęcia kół, to wydaje się bardzo oczywiste. Później myje się felgi, wykorzystując do tego myjkę, jak również jeden z wielu środków, które są specjalnie dostosowane do felg. Przed użyciem lakieru do felg trzeb jeszcze użyć narzędzi do szlifowania oraz szpachli wypełniającej.

Szlifowanie najczęściej trzeba niestety przeprowadzić wiele razy. Najpierw robi się to, gdy umyje się felgi. Jednakże, wymagane jest powtórzenie tej czynności po raz kolejny, kiedy na felgi nałożona jest już szpachla wypełniająca. Jednakże, należy zawsze zaczekać ze szlifowaniem do momentu, kiedy felga będzie już całkowicie sucha, czyli po prostu gdy szpachla wyschnie.

Pora na lakier do felg

Szlifowanie i nakładanie szpachli to czynności, które mają przede wszystkim wyrównać powierzchnię felgi po to, aby można ją polakierować. Nakładanie lakieru do felg wykonuje się natomiast w kilku etapach.

Pierwszą czynnością podczas właściwego lakierowania jest użycie tak zwanego podkładu. Jego nałożenie ma na celu tylko i wyłącznie umożliwienie nałożenia kolejnych warstw, kolejnych lakierów. Jednak samego podkładu także powinno być kilka warstw. Kiedy felga jest już gotowa, znajduje się na niej podkład, można rozpocząć równomierne nakładanie bazowego lakieru do felg. Po nałożeniu kilku warstw nie zostaje już nic innego jak tylko uzupełnienie go lakierem bezbarwnym.

Artykuł przygotowany we współpracy z Lakiery24.com

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ