Mercedes

Samochody marki Mercedes przez lata uchodziły za niezwykle wytrzymałe i niezawodne. Takie auta uważano też za luksusowe, przeznaczone dla osób o wysokich dochodach. Czy nadal Mercedes to marka, na którą warto postawić? Czy warto wybrać samochody używane Mercedes? Ile trzeba na nie wydać? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Mercedes Benz – marka z tradycjami

Samochody używane Mercedes cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Nic dziwnego, ponieważ to marka z bogatymi tradycjami. Oryginalnie auta powstały w Niemczech. W latach 80. XIX wieku pierwszego Mercedesa wypuściła linia produkcyjna, należąca do duetu – Karl Benz i Gottlieb Daimler. Swoją nazwę auto zawdzięcza natomiast córce Emila Jellinka – prekursora światowego automobilizmu. W ciągu ponad stu lat swojej działalności firma Karla Benza i Gottlieba Daimlera rozrastała się i przechodziła różne transformacje. Dzisiaj prawie 70 procent udziałów należy do przedsiębiorców i inwestorów spoza obszaru Republiki Federalnej Niemiec. Sam znak handlowy Mercedesa jest natomiast warty ponad 21,5 miliarda dolarów.

Mercedes Benz – jakie auta dzisiaj proponuje?

Początkowo firma Benza i Daimlera produkowała tylko kilka modeli aut. Dzisiaj jest ich 550. Przedsiębiorstwo oferuje zarówno samochody osobowe, auta wyścigowe, jak i pojazdy użytkowe. Zarówno osobowe samochody używane Mercedes, jak i pojazdy ciężarowe cieszą się opinią niezwykle wytrzymałych i skutecznych. Mercedesy nie kosztują jednak mało. Za nowego SUV-a EQC trzeba zapłacić od 330 tysięcy złotych. Kompaktowa limuzyna w klasie A kosztuje natomiast mniej więcej 100 tysięcy złotych. Dla osób, nieposiadających tak dużego budżetu, rozwiązaniem mogą być jednak samochody używane Mercedes. Ceny kilkuletnich modeli schodzą już grubo poniżej progu 100 tysięcy złotych, dzięki czemu są przystępne dla „zwykłych śmiertelników”.

Czy używane auto to dobry pomysł?

Wiele osób z dystansem podchodzi do używanych aut. Warto jednak podkreślić, że współczesne systemy pozwalają na dokładne prześledzenie historii pojazdu. Jeżeli auto zostało zakupione w Polsce, cała historia będzie dostępna w autoryzowanych serwisach. Można w tym zakresie skorzystać też z bezpłatnego raportu z Centralnej Ewidencji Pojazdów, dostępnego na stronie rządowej. Dzięki numerowi VIN można ustalić niemal każdą informację na temat pojazdu. Samochody używane Mercedes są zatem w zasięgu każdego fana motoryzacji. Wystarczy trochę poszperać w dostępnych ofertach sprzedaży.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ