Chcesz wynająć auto? Zapoznaj się z informacjami w cenniku!

Wypożyczenie samochodu to bardzo korzystna opcja dla tych osób, które doceniają komfort samodzielnych podróży czterema kółkami. Zanim jednak podpiszemy umowę wynajmu, warto pamiętać o tym, by dokładnie zapoznać się z wszystkimi informacjami zawartymi w cenniku wypożyczalni.

Chociaż dzisiaj wynajęcie samochodu nie jest już wcale tak drogie, to jednak nadal warto zdawać sobie sprawę z tego, że usługa ta związana jest z wieloma dodatkowymi kosztami. Klienci wypożyczalni nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, dlatego dość często zdarza się, że zaskakują ich znacznie wyższe rachunki.

Wynajem auta – koszt najmu i kaucji to najwyższy wydatek

Gdy chcemy zdecydować się na usługę taką, jak wynajem samochodu Warszawa czy też w innym wybranym mieście, powinniśmy pamiętać o tym, że głównymi kosztami będą sama opłata za najem, a także kaucja.

Opłata za wynajęcie samochodu jest zależna głównie od jego modelu, a także segmentu. W przypadku małych aut miejskich ceny zaczynają się od około 80-100 złotych na dzień. Natomiast większe auta typu sedan czy kombi mogą kosztować już od 150 do 200 złotych dziennie.

Drugim kosztem jest kaucja. Jest ona wpłacana przy wynajmie samochodu i oddawana wtedy, gdy jest on zwracany przy zastrzeżeniu, że samochód powinien być w odpowiednim stanie – tak jak w umowie.

Jakie opłaty mogą się jeszcze pojawić?

Wynajem samochodu to jednak nie tylko powyższe koszty. Poza nimi mogą pojawić się również inne opłaty, których wykaz można znaleźć w cenniku wypożyczalni samochodowej.

Wśród dodatkowych opłat związanych z wynajmem auta warto wskazać przede wszystkim na:

  • opłatę za odbiór i zwrot pojazdu poza godzinami pracy wypożyczalni
  • opłatę za odbiór i zwrot pojazdu w innym miejscu niż siedziba wypożyczalni
  • opłatę za nadbiegi – przekroczenie limitu kilometrów
  • opłatę za niezatankowanie pojazdu
  • opłatę za mycie i sprzątanie pojazdu
  • opłatę za dodatkowego kierowcę
  • opłatę za pozwolenie na wyjazd za granicę
  • opłatę za dodatkowe ubezpieczenie
  • opłatę za wypożyczanie fotelików dla dzieci, nawigacji

Zatem wtedy, gdy chcemy zdecydować się na wynajem samochodu Warszawa czy też w innym mieście, musimy pamiętać o tym, że może być to związane z szeregiem dodatkowych opłat. Niektórych z nich można uniknąć, inne natomiast będą pobrane zgodnie z regulaminem.

Podsumowując, wynajem samochodu osobowego w wypożyczalni to koszt, który warto dokładnie sprawdzić. Więcej informacji o wydatkach można uzyskać w cennikach – wiele wypożyczalni publikuje je również na swoich stronach internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ