Dla niektórych posiadanie własnego motocykla to marzenie warte spełnienia. Zwykle jednak kojarzymy je ze sporymi kosztami. Nie musimy jednak od razu decydować się na nowy model, ponieważ możemy też zdecydować się na zakup tego używanego. Gdzie wobec tego najlepiej zrobić zakupy?

Nowy motocykl to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za większość topowych modeli będziemy musieli zapłacić od około 60 do 100 tysięcy złotych, a nawet więcej. Oczywiście, w sprzedaży znajdziemy też motocykle znacznie tańsze, które kosztują około 20 tysięcy złotych. Jednak i takie sumy to dla wielu zbyt dużo, aby spełnić swoje marzenie.

Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie modelu używanego. Tutaj wybór również mamy duży, ale musimy pamiętać o tym, żeby zawsze sprawdzić dokładnie model, który chcemy zakupić, aby nie popełnić błędu. Może się okazać, że motocykl nie będzie odpowiadał opisowi przygotowanemu przez sprzedającego i wobec tego staniemy się właścicielem sprzętu wymagającego sporych nakładów finansowych, by w ogóle móc na nim jeździć.

Właśnie dlatego coraz więcej salonów motocyklowych prowadzi sprzedaż nie tylko nowych, ale i używanych modeli. Taką ofertę ma dla swoich klientów także salon motocyklowy honda z Warszawy, który prowadzi sprzedaż zarówno modeli prosto z fabryki, jak i tych używanych, głównie od klientów oddających je w rozliczeniu czy też w formie komisowej.

Zakupienie motocykla z salonu ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy mieć pewność co do jego stanu technicznego. Przed wystawieniem na sprzedaż są one dokładnie sprawdzane i klient ma też wgląd w dokumentację, więc może mieć pewność, że kupuje motocykl zgodny ze specyfikacją. Możemy również otrzymać na niego gwarancję, dlatego jeżeli coś się przydarzy, a gwarancja obejmuje taki przypadek, nie będziemy musieli płacić za naprawy.

Podsumowując, gdy możemy sobie na to pozwolić, najlepiej kupić motocykl nowy. Gdy jednak szukamy tego używanego, sprawdźmy także oferty w salonach motocyklowych – w wielu z nich kupimy w przystępnych cenach pojazdy z drugiej ręki i to bez ryzyka!

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ