przyciemnianie szyb

Modyfikacje samochodów to obecnie często spotykana praktyka. Wśród zmian wizerunku pojazdu do najczęściej wykonywanych należy przyciemnianie szyb oraz zmiana koloru auta.

Przyciemnianie szyb – cena i charakterystyka

Przyciemnianie szyb to tendencja, która mimo upływu czasu nie traci na popularności. Korzyści, wynikające z zastosowania tego rozwiązania są wymierne zarówno dla samochodu, jak i dla jego użytkownika. Do najistotniejszych należy ograniczenie widoczności dla osób, znajdujących się na zewnątrz pojazdu oraz ochrona wnętrza auta przed promieniowaniem UV. Dotyczy to głównie blaknięcia i pojawiania się odbarwień na elementach plastikowych i tapicerce. Również w przypadku stłuczenia szyby folia zabezpiecza przed jej rozpadnięciem na drobne kawałki i skaleczeniem.

Do przyciemniania stosuje się folie, charakteryzujące się zróżnicowanym poziomem zaciemnienia i refleksu. Im większy stopień zaciemnienia, tym mniejsza przejrzystość i widoczność przez folię. Najczęściej stosowanym zaciemnieniem jest 45%, które skutecznie ogranicza widoczność z zewnątrz oraz zapewnia komfortowe widzenie obiektów, zlokalizowanych na zewnątrz pojazdu.

Należy pamiętać, że przyciemnianie szyb jest regulowane prawnie i nie każdą szybę można dowolnie oklejać. Najbardziej restrykcyjne są tu zapisy dotyczące szyby przedniej, która musi mieć przepuszczalność nie mniejszą niż 75%, a szyby przednie boczne – 70%. Pełni to bowiem kluczową rolę dla bezpieczeństwa podczas jazdy. Jeżeli auto wyposażono w lusterka boczne, w pozostałych przypadkach dozwolone jest dowolne przyciemnianie szyb. Cena za tą usługę rozpoczyna się od kilkuset złotych, w zależności od użytych materiałów i ich ilości.

Zmiana koloru auta

Rynek folii do oklejania karoserii pojazdów jest równie dobrze rozwinięty, co przyciemnianie szyb. Pozwala to na dowolną zmianę koloru czy umieszczenie wybranego wzoru na karoserii materiałem, niosącym dodatkowe korzyści dla samochodu, jak odporność na zarysowania czy brud. Zmiana koloru auta jest ograniczona wyłącznie wyobraźnią jej właściciela. Wykorzystywana do tego celu folia 3M występuje w formie jednobarwnej, jak i wielobarwnej, w pełnej gamie kolorów. Może stanowić ona, poza formą odświeżenia nadwozia, rodzaj reklamy, a także całkowicie odmieniać wygląd auta i personalizować go, zgodnie z pomysłem właściciela.

Profesjonalnie wykonane oklejenie samochodu jest niezauważalne dla osób trzecich. W procesie zmiany wyglądu folia 3M aplikowana jest w sposób niewidoczny, ale i odwracalny. Niewątpliwą zaletą, jaką niesie za sobą zmiana koloru auta, jest ochrona oryginalnego lakieru przed wyblaknięciem i zniszczeniem, co jest tańsze niż lakierowanie całości auta na nowy kolor.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ