Wybierasz się na rajd motocyklowy z grupą przyjaciół? Dowiedz się, w jakich sytuacjach system monitorowania motocykli może okazać się potrzebny

Gdy na zewnątrz zaczyna robić się coraz cieplej, najwyższa pora wyjąć z garażu motocykl i… wyruszyć w siną dal. Można samodzielnie, ale po co, skoro w grupie przyjaciół jest zawsze raźniej. Jeśli chcecie poczuć się bezpieczni na trasie, przydatny będzie system monitorowania motocykli.

Większe bezpieczeństwo oraz lepsza koordynacja uczestników rajdu – to, w dużym skrócie, najważniejsze korzyści, jakie daje profesjonalny system monitorowania motocykli.

Jedziesz w grupie? Nie trać kontaktu z innymi

Rajdy motocyklowe to zazwyczaj co najmniej całodzienne eskapady. Nierzadko trwają nawet kilka dni – zwłaszcza, gdy pogoda sprzyja, a czasu na to, by podróżować, jest więcej. A skoro tak, czeka Was nawet kilkaset kilometrów do przejechania. Nie zawsze możliwa jest jazda jedną kolumną – nie tylko ze względu na warunki panujące na drodze. Potrzeba postoju, zatankowania, skorzystania z toalety czy po prostu dostrzeżenie czegoś wartego uwagi po drodze – to wszystko sprawia, że grupa może się rozłączyć. Oczywiście można telefonicznie ustalić kolejny punkt spotkania, ale na trasie, kiedy motocyklista musi skoncentrować się na drodze i jedzie w gość głośnym otoczeniu, trudno mu rozmawiać przez telefon. System monitorowania motocykli eliminuje ten problem. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji mobilnej z nim zintegrowanej, by sprawdzić, gdzie znajdują się towarzysze podróży.

 Wypadek? Pomoc nadejdzie szybciej

Ważną cechą dobrego systemu monitorowania pojazdów jest automatyczne powiadamianie w razie wypadku. Jeśli jeden z Was ma zamontowany system ISR-M i np. wypadnie z drogi lub jego zachowanie będzie w inny sposób „podejrzane” – system to wykryje. W przypadku rozwiązań takich, jak na przykład GPS Konsalnet, taka sytuacja spowoduje automatyczną próbę nawiązania kontaktu z motocyklistą przez centralę, by potwierdzić, czy wszystko w porządku. Jeśli nie będzie możliwości połączenia się, system automatycznie powiadomi służby bezpieczeństwa. Co więcej, informacja o wypadku pojawi się również w aplikacji monitorującej. Pozostali uczestnicy rajdu będą więc mogli szybko zareagować.

System zabezpieczy również dwukołowce przed ewentualną kradzieżą.

Przeanalizujcie podróż po powrocie

Gdy już wrócicie z rajdu, z pewnością zechcecie podzielić się wrażeniami. W analizie przebiegu trasy również pomoże system monitorowania motocykli. W aplikacji, zarówno mobilnej, jak i na ekranie komputera, można będzie zobaczyć nie tylko przebieg trasy każdego z uczestników, ale i statystyki związane choćby z prędkością jazdy. A to wszystko pozwoli wyciągnąć wnioski na przyszłość i jeszcze lepiej zaplanować kolejne rajdy.

Jak widać, system monitorowania motocykli to rozwiązanie, z którego warto korzystać – nie tylko podczas rajdów, ale też w codziennej jeździe. To inwestycja w bezpieczeństwo na trasie i w bardziej efektywną jazdę, której korzystne rezultaty motocyklista szybko odczuje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ