Oximo

Wycieraczki samochodowe są niezbędne w każdym aucie. Mają one ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy, dlatego muszą być sprawne i cechować się wysoką jakością. Na rynku dostępne są różne rodzaje wycieraczek samochodowych. Wybór nie jest zatem często łatwy. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Typy dostępnych wycieraczek samochodowych

Jak wspomniano, wybór wycieraczek jest bardzo szeroki. Ogólnie rzecz jednak ujmując wyróżnić można ich dwa rodzaje. Są to wycieraczki ze stelażem oraz wycieraczki płaskie. Te pierwsze to klasyczny model wycieraczek. Znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w starszych modelach samochodów. To, co z kolei charakteryzuje wycieraczki płaskie, to ich aerodynamika oraz płaskie pióra. W związku z tym, że generują one nieduży opór powietrza, świetnie sprawdzają się podczas szybkiej jazdy samochodem. Bardzo dobrze sprawdzają się także przy silnym wietrze, ponieważ ściśle przylegają do szyby. Ogromną zaletą wycieraczek płaskich jest także to, iż odporne są na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Warto tu jednak postawić na wycieraczki płaskie najlepszej jakości. Takie oferuje choćby marka Oximo.

Rodzaje piór w wycieraczkach samochodowych

Sam model wycieraczek to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest również to jakie zostały w nich zastosowane pióra. Konkretnie chodzi o materiał, z którego pióra wycieraczek zostały wykonane. Najpowszechniej stosuje się pióra z gumy lub z kauczuku naturalnego. Oba te modele piór oferuje wspomniana już marka Oximo. Wycieraczki gumowe charakteryzują się niższą ceną w porównaniu z tymi z piórami z kauczuku naturalnego. Ich wadą jest natomiast dość krótka żywotność. Pod kątem jakości zdecydowanie lepsze są wycieraczki z naturalnego kauczuku. Są wytrzymałe i skuteczniej czyszczą szyby.

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Wybór wycieraczek samochodowych jest często trudniejszy niż mogłoby to się wydawać. Czym zatem kierować się przy ich wyborze? Jednym z kryteriów jest choćby to, jak często jeździ się samochodem. Ci kierowcy, którzy autem jeżdżą bardzo często, postawić powinni przede wszystkim na jakość wycieraczek. Dlatego tym kierowcom polecić można wycieraczki płaskie, które dodatkowo wyposażone będą w pióra z naturalnego kauczuku. Taki wybór z pewnością będzie dobrą inwestycją. Duże znaczenie ma tu także producent wycieraczek. Zawsze warto postawić na sprawdzoną markę, która cieszy się dobrymi opiniami. I tu znów wskazać można na firmę Oximo. Warto zapoznać się z produktami tej marki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ