Wycieraczki w samochodzie- kiedy należy je wymienić?

Nie da się ukryć- wycieraczki, to taki element samochodu, który pracuje niebywale ciężko. Warto pamiętać o wymienianiu wycieraczek wtedy, gdy tylko zobaczymy, że przestają spełniać swoją podstawową funkcję.

Od wycieraczek zależy nasze bezpieczeństwo — zapewniają one widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. Jazda w deszczu bez wycieraczek wydaje się właściwie niemożliwa! Co najgorsze, gdy nasze wycieraczki są już zużyte mogą nam porysować przednią szybę. Warto zatem przyglądać się wycieraczkom i wymieniać je, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Jak często?

Eksperci radzą postępować z wycieraczkami tak jak i z oponami, czyli wymieniać je przed zimą, oraz po niej. W ten sposób mamy gwarancję, że nasze wycieraczki cały czas są dobre i spełniają swoją funkcję.

Kiedy wymienić wycieraczki?

Gdy zostawiają one smugi na przedniej szybie, jeśli ich praca jest nierówna, albo gdy emitują nieprzyjemne dźwięki. Wszelkie piski i przeskoki po szybie świadczą o tym, że guma całkowicie się zużyła, albo jest na dobrej drodze do tego.

Dbanie o wycieraczki

Dbamy o silnik, ogólne funkcjonowanie samochodu, o czystość w środku i o karoserie, ale czy dbamy o wycieraczki? Delikatnie obchodźmy się z wycieraczkami, stosujmy dobrej jakości płyny do spryskiwaczy, dzięki temu wycieraczki dalej będą efektywnie zbierały wodę, jak i brud z przedniej szyby. Efekt? Komfortowa i przyjemna jazda!

Artukuły, takie jak wycieraczki nie są szczególnie drogie, ale po co ciągle je wymieniać jeśli wystarczy stosować się do pewnych zasad i montować nowe wycieraczki dopiero wtedy, gdy to naprawdę koniecznie. Jednak przesada w drugą stronę także nie jest wskazana. Najgorsze co możemy zrobić to oszczędzać na wycieraczkach i mieć takie, które nie spełniają swoich podstawowych funkcji. Efekt tego może być naprawdę opłakany. Warto wziąć odpowiedzialność za swój samochód i dbać o to by był możliwie jak najbezpieczniejszy. A dobre wycieraczki to bezpieczeństwo zapewniają np. w trudnych warunkach atmosferycznych, jak deszcz czy śnieżyca.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ