Zabezpieczenie progów

Każdy właściciel samochodu osobowego pragnie zabezpieczyć pojazd przed zniszczeniem. Oprócz stosowania specjalnych środków czyszczących i konserwujących, a także regularnych wizyt w punktach kontroli pojazdów, możemy też skorzystać z dodatkowych rozwiązań. Szczególnie wartym polecenia jest montaż zabezpieczeń na progach, klamkach lub lusterkach. W wielu sytuacjach zabezpieczą nasz samochód – na przykład przed otarciem, zarysowaniem lub niszczącym wpływem wilgoci i innych szkodliwych czynników. Poniżej podpowiadamy – w jakich sposób zabezpieczyć te części samochodu oraz jak po jakie produkty warto sięgnąć.

Listy progowe – idealny wybór do samochodu rodzinnego

Listwy progowe to zabezpieczenie dedykowane do samochodów które są często używane – z których regularnie korzysta więcej niż jedna osoba. Szczególnie, gdy do grona stałych pasażerów należą dzieci lub zwierzęta. Wówczas, zabezpieczenie progów pozwoli nam uzyskać rozmaite korzyści.

Przede wszystkim obniży poziom eksploatacji progów oraz ochroni otaczającą je karoserię. Ponieważ listwy wykonane są ze stopów kwasoodpornych i antykorozyjnych, przez długi czas zachowują niezmieniony, estetyczny wygląd. Warto wybierać listwy wykonane ze stali szczotkowanej, o wysokiej wytrzymałości.

Osobom, którym zależy na poprawie wyglądu pojazdu – polecamy sięgnąć po listwy chromowane. Ich gładka, połyskująca powierzchnia idealnie pasuje do każdego koloru karoserii. Listwy progowe dostosowane do zdecydowanej większości modeli i marek samochodów, znajdziesz na: https://sklep-tuningowy.pl/pl/1481-nakladki-progowe.

Zabezpieczenie jest też dużym ułatwieniem w czasie wsiadania – może stanowić dodatkową podporę dla osób starszych, dzieci czy piesków, z którymi będziemy podróżować.

Zabezpieczenie klamek i lusterek – dla efektów praktycznych i optycznych

Jeśli zależy ci na poprawie wyglądu samochodu – wówczas warto wybrać nakładki dedykowane do klamek. Są stosowane przede wszystkim przez amatorów drogich samochodów, którym zależy na ich optycznym tuningu. Dzięki zastosowaniu nakładek, samochód będzie wyglądał na bardziej elegancki, a także agresywny i sportowy.

Ponadto, klamki wyposażone w nakładki są idealnie dopasowane do sylwetki danego samochodu. Dlatego należy zawsze wybierać produkty dopasowane do konkretnych modeli pojazdów. Najczęstszym wyborem są nakładki chromowane, wykonane ze specjalnego tworzywa ABS. Montaż klamek nie jest skomplikowany, można go z łatwością dokonać samodzielnie za pomocą taśm klejących, które często są dołączane do zestawu.

Lusterka boczne to ostatni element w konstrukcji samochodu, o którego tuningu i zabezpieczaniu krótko opowiemy. Ponieważ lusterka to elementy „odstające” od sylwetki pojazdu, są narażone na rozmaite oddziaływania mechaniczne i chemiczne. By zabezpieczyć je przed nadmierną eksploatacją, stosuje się specjalne nakładki. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie uszkodzeniu powierzchni obudowy lusterek.

Wybór koloru nakładek jest kluczowy w przypadku fanów tuningu wizualnego. Wiele osób poszukuje nie tylko nakładek wykonanych w kolorze podobnym do reszty pojazdu, lecz eksperymentuje z różnymi zestawieniami kolorystycznymi i kontrastami. Uzyskane w ten sposób efekty pozwalają wyróżnić się spośród tłumu innych pojazdów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ