Auto miejskie – jakie powinno być? Ekonomiczne i kompaktowe. To chyba pierwsze cechy, które przychodzą na myśl w odniesieniu do tego typu samochodu.

Miejski pojazd powinien być ekonomiczny z prostego powodu – każdemu zależy, aby stanie w korkach nie wiązało się z bajońskimi sumami za paliwo. Natomiast kompaktowość (nie utożsamiana z brakiem wewnętrznej przestrzeni) pożądana jest ze względu na coraz to gęstsze natężenie aut na ulicach oraz niedostatek miejsc parkingowych.

Samochodem wpasowującym się w przedstawioną wyżej charakterystykę jest Nowa Dacia Sandero – http://www.dacia.pl/samochody-nowe/sandero-ph2/. Auto to występuje w trzech wariantach – Access, Ambiance oraz Laureate. Każdy z nich różni się poziomem wyposażenia.

Zacznijmy od modelu Sandero Access, czyli najbardziej podstawowej wersji. Nie oznacza to jednak tego, że Access nie ma niczego ciekawego do zaoferowania. Wręcz przeciwnie. Już za niecałe 30 tysięcy złotych otrzymujemy auta z bogatym pakietem elementów wyposażenia. Należą do nich m.in.:

  • ABS wraz z Systemem Wspomagania Nagłego Hamowania, ESC oraz ASR
  • Przednie i boczne poduszki powietrzne
  • Wspomaganie układu kierowniczego
  • System kontroli ciśnienia w oponach

Kolejną, nieco droższą wersją Nowego Sandero jest Ambiance, czyli rozszerzenie wariantu Access. Do najważniejszych dodatków należą:

  • Centralny zamek sterowany falami radiowymi
  • Elektrycznie podnoszone szyby przednie
  • System audio
  • Oświetlony bagażnik

Najbardziej zaawansowanym modelem Sandero jest Laureate. Wersja ta powinna zadowolić najbardziej wybrednych. W najwyższym wariancie hatchbacka otrzymujemy: światła przeciwmgłowe, elektrycznie regulowane lusterka, manualną klimatyzację oraz Dacia Plug & Radio, czyli CD MP3 z Bluetoothem, portem USB i wejściem jack. Każdy z prezentowanych wariantów posiada również opcje dodatkowe. Laureate posiada ich oczywiście najwięcej. Najciekawszym z nich jest Media Nav Evolution, czyli 7-calowy ekran dotykowy z system nawigacji.

Co więcej Nowe Sandero zyskało na stylu. Design hatchbacka Dacii opiera się na płynnej linii, wyrazistych przetłoczeniach oraz chromowanej osłonie chłodnicy. Dynamiczny wygląd to zasługa aluminiowych obręczy i kołpaków. Nowe Sandero to efektowny i nowoczesny „mieszczuch” – idealny dla tych, którzy pragną komfortu w codziennych wojażach przez zatłoczoną metropolię.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ