Dodatki do benzyny- czy warto?

Czy dodatki do benzyny mogą uzdrowić twój silnik? Czy istnieją magiczne środki, które warto dodawać do benzyny? Czy to faktycznie działa, a jeśli tak, to na które się zdecydować?

Na co zwrócić uwagę?

Gdy chcemy wybrać dodatek do silników benzynowych, zwróćmy uwagę na dwie rzeczy- czy środek związuje i usuwa wodę z paliwa. To ważne, bo w baku często zbiera się woda, a ta z paliwem w żadnym wypadku nie tworzy jedności. Kierowcy doświadczają tej sytuacji szczególnie zimą, gdy rozruch silnika jest o wiele dłuższy niż latem — już wiemy, czego to wina!

Jakie dodatki dobrać do nowoczesnych silników?

Specjaliści polecają takie, które mają funkcję czyszczącą. Dlaczego to takie ważne? Okazuje się, że benzyna może zmieniać swoje właściwości i tym samym wytrącać związki, a te mają to do siebie, że mogą zalegać w układzie paliwowym.

Jak się rzecz ma w starszych autach?

Starsze auta lubią paliwo z dodatkiem ołowiu. Jest jeden problem- takiego paliwa nie da się zatankować w obecnych czasach. Jest na to sposób -dodatek do paliwa, który czyni cuda- paliwo bezołowiowe przekształci w ołowiowe. Starsze auta z pewnością będą zachwycone!

Silniki o wysokiej mocy

Gdy nasz silnik kwalifikuje się do tych o wysokiej mocy wskazane jest zastosowanie dodatku podnoszącego liczbę oktanową. Co to da? Z pewnością przyczyni się do zmniejszenia ilości paliwa, a to już jakiś plus.

Dodatki do paliwa

To dobry pomysł, pod jednym warunkiem- gdy dostosujemy dodatek do naszego silnika. Jeśli ten etap pominiemy,to bardzo łatwo możemy uszkodzić nasz silnik. Nie wierzmy też wszystkim zapewnieniom i nie stosujmy preparatów, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mają zmienić nasz silnik w nowy, lepszy model. Niestety, tak to nie działa.

Dodatki do paliwa, to takie artukuły, które należy kupować bardzo rozsądnie. Nie dajmy się zwieść mnogości zapewnień na opakowaniu- analizujmy, patrzmy, czy dany preparat jest kompatybilny z naszym silnikiem i dopiero wtedy kupujmy. Dzięki temu będziemy mieli coś co naprawdę nam się przyda!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ