Który klucz do kół wybrać: ręczny czy pneumatyczny?

Klucz do kół to podstawowy element wyposażenia każdego samochodu. Tak, oczywisty, że mało kto zastanawia się nad jego rodzajami, a tym bardziej tym, który wybrać. Dopiero w sytuacji kryzysowej bijemy się w pierś, nie podjęliśmy wysiłku i nie zainteresowaliśmy się tym, co trzymamy w bagażniku. Przedstawiamy wady i zalety różnych kluczy do kół, a ty przejmiesz inicjatywę i wybierzesz to, co dla ciebie jest najlepsze.

Klucz ręczny

Od razu warto nadmienić, że te dołączone do samochodu klucze mają dość kiepską jakość. Niestety, ale ten typ kluczy nie gwarantuje nam odkręcenia np. przebitego koła. Gdy śruby się wyginają albo łamią, ich odkręcenie kluczem ręcznym jest praktycznie niemożliwe. Co może nam pomóc w takiej sytuacji? Klucz teleskopowy! Umożliwia nam użycie większej ilości siły, dzięki czemu istnieje szansa, że szybciej sobie poradzimy.

Klucz elektryczny

Do wyboru mamy ten akumulatorowy, 12V, 230V. To bardzo prosta alternatywa dla pierwszej propozycji. Ten klucz działa na zasadzie wkrętarki. Ten klucz nadaje się do zastosowania, wszędzie gdzie tylko jesteśmy.

Klucz pneumatyczny

To rozwiązanie na nawet najbardziej odporne śruby. Klucz pneumatyczny ma bardzo duży moment obrotowy, co umożliwia jego sprawne działanie, w trudnych sytuacjach. Kiedy warto kupić klucz pneumatyczny? Z pewnością wtedy, gdy przyda nam się także do wielu innych rzeczy.

Klucz do kół- narzędzie bez którego nic nie zrobimy w trudnej sytuacji. Warto zainwestować w taki, który będzie dla nas najwygodniejszy. Do podstawowych zastosować wystarczy nam solidny klucz ręczny. Gdy lubimy robić różne rzeczy sami, a inni nazywają nas majsterkowiczem, to wybierzmy klucz elektryczny lub pneumatyczny. Jedyne czego nie możemy robić, to ignorować zakupu klucza! Ten jest absolutną podstawą wyposażenie samochodu. Bez niego nie poradzimy sobie w trudnej sytuacji, a kto wie, czy znajdzie się osoba, która nam pomoże? Warto liczyć na samego siebie. Mamy nadzieję, że takie artykuły pozwolą na zdobycie idealnego wyposażenia.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ