Niewidzialna wycieraczka- dlaczego warto się nią zainteresować?

Niewidzialna wycieraczka to nic innego, jak powłoka hydrofobowa, która ma zwiększać widoczność w czasie deszczu. Czy faktycznie tak jest?

Skuteczność niewidzialnej wycieraczki

Producent niewidzialnej wycieraczki zapewnia, że ma ona działać podczas rzęsistych opadów. Niestety okazuje się, że efekty wycieraczki można zauważyć dopiero, przy większej prędkości- czyli od 70 do 90 km/h. To duża wada, bo w ruchu miejskim, szczególnie w momencie szczytu, nie osiągniemy takich prędkości, przy co nasza niewidzialna wycieraczka w ogóle się nie sprawdzi.
Kiedy się sprawdzi? Na trasach szybkiego ruchu i autostradach. Wtedy nasza niewidzialna wycieraczka będzie miała szansę się wykazać.

Niewidzialna wycieraczka plus zwykłe wycieraczki?

Gdy posiadamy niewidzialną wycieraczkę, nie powinniśmy używać zwykłych wycieraczek, chyba że w razie palącej potrzeby. Dlaczego? Wycieraczki przyzwyczajone są do mokrej powierzchni, przez co nie działają dobrze na powierzchni hydrofobowej. Ta może psuć efektywność ich pracy oraz skracać ich żywotność.

Niewidzialna wycieraczka- na ile wystarczy?

Producent gwarantuje, że wytrzymałość niewidzialnej wycieraczki to 10 000 km na czołowej szybie, a na bocznej 60 000 km.

Co jest polecane?

Powłoka hydrofobowa jest polecana dla tych osób, które bardzo często korzystają z dróg szybkiego ruchu. Dzięki temu działanie powłoki będzie naprawdę zauważalne. W takim przypadku jak najbardziej warto zainwestować w taką niewidzialną wycieraczkę. Jeśli nasza jazda ogranicza się zazwyczaj do godzin szczytu w mieście to niewidzialne wycieraczki nieszczególnie się sprawdzają. Polecane są za to wycieraczki niewidzialne na szyby boczne- zapewniają one większe bezpieczeństwo i komfort jazdy nawet w czasie rzęsistego deszczu.

Nim zdecydujemy się na niewidzialną wycieraczkę dowiedzmy się więcej, na przykład wyszukując ciekawe artykuły i zdobywając wiedzę na własny rachunek. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w powłokę na szyby boczne. A to czy inwestować w taką na przednią- zależy od wielu czynników

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ