Meble ogrodowe Wrocław

Gdy już wypielęgnujemy i zadbamy o nasz ogród przyjdzie czas na wybór mebli ogrodowych. Ale jak je wybrać? Na co należy zwrócić uwagę? Jakie są rodzaje mebli? Poniższy artykuł pomoże Ci wybrać meble stworzone specjalnie dla Ciebie, żebyś mógł się cieszyć komfortem  i niezawodnością w swoim ogrodzie. Meble ogrodowe możemy podzielić na 4 typy ze względu na materiał ich wykonania.

Meble do ogrodu

Meble drewniane dedykowane są dla osób, które cenią sobie klasyczny styl. Przy wyborze tych mebli należy pamiętać i impregnacji drewna po każdym sezonie. Drewno ma tendencję do chłonięcia wody przez co jest narażone na próchnienie, blaknięcie a nawet zmianę koloru. Plusem mebli drewnianych jest fakt, że można je pomalować na różnorodny kolor.

Każdego sezonu przy odrobinie pracy twoje meble mogą wyglądać inaczej. Koszt takiego produktu waha się od 600 zł za komplet do nawet 2500 zł. Wszystko jest uzależnione od rodzaju drewna jakiego użyto do wykonania mebli. Pamiętaj, że im solidniejsze drewno i wykonanie tym dłużej będziemy się cieszyć z naszego zakupu.

Metalowe meble ogrodowe z Wrocławia

Meble technorattanowe najpopularniejsze od kilku lat na rynku. Cieszą się uznaniem klientów dzięki swoim unikatowym kształtom. Sprawiają, że nasz ogród będzie przedłużeniem naszego salonu. Takie meble charakteryzują się lekkością. Należy zatem pamiętać, aby zabezpieczyć je przed wiatrem. Technorattan jest wytwarzany z bardzo wytrzymałego włókna polietylenowego, podlegającego w 100% recyklingowi. Ceny mebli wahają się od 900 zł za komplet do nawet 4500 zł. Tutaj cena zazwyczaj się różni z powodu wielkości naszego kompletu. Zaletą takich mebli jest ich wytrzymałość są odporne na wodę i czynniki atmosferyczne można  zostawić  nasz komplet na całą zimę w ogrodzie.

Meble plastikowe królowały w naszych ogrodach jeszcze 10 lat temu. Kuszą dość niską ceną bo zestaw można już kupić za 300 zł jednak pamiętajmy, że cena to nie wszystko.  Meble te nie są wytrzymałe często pękają. Dodatkowo odbarwiają się na słońcu. Kształt mebli plastikowych w 90% nie różni się od siebie. Niektórzy producenci wykonują meble z plastiku na specjalne zamówienia jednak trzeba się dwa razy zastanowić czy są warte swojej ceny.

Nowoczesne meble ogrodowe z metalu

Meble metalowe. W tej kategorii można wymienić meble żeliwne często połączone z drewnem, meble z aluminium, które charakteryzują się swoją lekkością oraz meble stalowe kuszące niewygórowaną ceną. Z wymienionych  powyżej rodzajów materiału, meble żeliwne będą najtrafniejszym wyborem. Są one ciężkie co jest ich zaletą, dodatkowo są odporne na czynniki atmosferyczne.

Nie trzeba ich zabezpieczać przed wiatrem oraz bez obaw można takie meble zostawić na całą zimę w ogrodzie. Metal po pewnym czasie może rdzewieć, ale można łatwo sobie z tym poradzić impregnując meble odpowiednimi środkami. Takie meble będą z nam towarzyszyły długie lata. Ceny mebli zaczynają się od 1500 zł.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Wybierając meble ogrodowe powinniśmy się kierować również miejscem jakim dysponujemy, meble powinny się wpasować w styl naszego ogrodu. Poza tym  muszą być one również funkcjonale, dlatego musimy zastanowić się, do czego mają nam służyć. Jeżeli chcemy przyjmować gości i urządzać popołudniowe koktajlowe przyjęcia idealnym wyborem będą meble z  Technorattanu.

Jednak gdy chcemy postawić je obok ogniska zdecydujmy się na meble żeliwne- są odporne na ciepło. Ostatnią ważną rzeczą o której należy pamiętać to nasz indywidualny styl. Kupione meble muszą nam się podobać. Będą one bowiem nieodłącznym elementem naszego życia w miejscu w którym będziemy się relaksować po ciężkim dniu.

Solidne meble ogrodowe znajdziesz tutaj: http://mstal24.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ