Wymiana akumulatora przed zimą

Gdy zimowe poranki wywołują u ciebie tylko przerażenie, to może najwyższy czas na wymianę akumulatora? Oszczędzisz sobie tym samym wielu stresów przy porannej próbie odpalenia samochodu. Proszenie sąsiada, czy taksówkarza już nie będzie ci spędzało snu z powiek. Ba, to ty teraz będziesz pomagał innym.

Rodzaje akumulatorów

Do wyboru mamy akumulatory kwasowo- ołowiowe. Są one bardzo uniwersalne, bo mają zastosowanie we wszystkich pojazdach. Do tego kosztują niewiele. Nic dziwnego, że są bardzo popularne wśród kierowców. Te akumulatory dostępne są w dwóch rodzajach: obsługowe i bezobsługowe. Drugim typem akumulatorów są akumulatory żelowe. Ten model ma przewagę nad tym kwasowo- ołowiowym, po pierwsze znosi większe rozładowania i ma większą pojemność. Coś jeszcze? Owszem! Wykazuje się odpornością na wstrząsy, dzięki czemu jest idealnym akumulatorem do samochodów terenowych. Trzeci i ostatni rodzaj akumulatorów to AGM. Cechują się one małym rozmiarem, przy takiej samej objętości. Do tego są odporne na uszkodzenia.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Po pierwsze: na napięcie. Powszechnie stosowane jest napięcie 12V. Taki akumulator ci wystarczy.
Po drugie: pojemność. Pamiętajcie, że mała pojemność, to najgorsze co możecie sobie zrobić na zimę!
Po trzecie: prąd rozruchu, czyli coś, co pozwala określić radzenie sobie akumulatora z rozruchem silnika. Kolejna ważna rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę szczególnie zimową porą.
Po czwarte: często rzeczy najbanalniejsze są przez nas pomijane. Nim wybierzemy jakikolwiek akumulator, sprawdźmy, czy zmieści się w swoim wyznaczonym miejscu. Potem zerknijmy jeszcze na umiejscowienie biegunów.

Kwota

Ceny za akumulatory są naprawdę zróżnicowane. Akumulator kupimy za 100 zł, a także za 800. Sprawdzi się tutaj dobra zasada kupowania ze średniej półki cenowej. Dzięki temu nie kupimy rzeczy najtańszej, do której nie mamy zaufania, ale także nie będziemy dopłacać za logo znanego producenta.

Takie artukuły jak ten mają za zadanie pomóc nam w doborze idealnego sprzętu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWymiana oleju- tylko w silniku?
Następny artykułJak wymienić olej silnikowy?

Rajdowiec – amator, w wolnych chwilach lubię dłubać przy moim wysłużonym aucie i poprawiać jego osiągi :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ